Wpis z mikrobloga

@dr_rip mam A4 B9 3.0TDI 272KM z tiptronic 8b, wcześniej miałem A6 C7 2.0 190 z Stronic 7b.

Obie skrzynie uważam ze ok, dsg minimalnie szybsza ale bez szału - zdecydowanie barsziej psuje do charakterystyki benzynowcow...

Co mnie w dsg denerwowało przy zwalnianiu i dojeżdżaniu do świateł lubiła sobie szarpnąć .
@Bbanditos: Znalazłem dość ciekawą wersję za 19k €, ale bez 3 strefowej klimatyzacji - tylko z automatyczną oraz właśnie z Tiptronickiem zamiast stronica. Jaki jest koszt wymiany oleju w tej skrzyni?
@dr_rip co do kosztów to nie mam pojęcia... mam przejechane dopiero 69tkm i mam pakiet serwisowy ... place co mc chyba 40€ - nie wiem nawet, samo schodzi..i są serwisy pokryte wg planu. Chociaż wydaje mi się że w tiptronic wymienia się później olej - nie jak w dsg co 60tkm

Z tym że wydaje mi się ze jest to jakiś błąd w twojej ofercie bo nie kojarzę żeby 190KM wychodziło w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fotograf_warszawiak: No właśnie nie do końca:

@dr_rip: tiptronic w b9 był montowany na rynku amerykańskim oraz w Europie w V6 TDI i S4.
Stronic to DL501 dwusprzeglowa, tiptronic to zf 8hp ze sprzęgłem hidrokinetycznym, nowsza skrzynia więcej zniesie.
@dr_rip: tiptronic niektórzy błędnie określają jako opcję zmian biegów łopatkami na kierownicy i stąd taki wpis w specyfikacji. Tiptronic montowany jest w mocnych dieslach V6 i niektórych RS. W tym A4 B9 masz 7 biegową skrzynię mokrą S tronic DL501