Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
W tym państwie nie opłaca się nic robić. W ubiegłym roku zgłosiłem na policję nagranie, na którym zarejestrowałem auto jadące z naprzeciwka, które wyprzedzało na podwójnej zmuszając m.in. mnie do ucieczki na pobocze.
Kilka tygodni po zgłoszeniu uprzejmy pan dzielnicowy poprosił mnie o stawienie się na komisariacie celem złożenia zeznań. No spoko - może nie jakoś z radością, ale komisariat niedaleko - 5 min spaceru i może 20 min na samo spisanie i koniec.
W grudniu przyszło pismo z sądu, że sprawcę uznano za winnego + uzasadnienie i wymierzona kara grzywny. Spoko. Była zbrodnia jest kara, może się pan szybki i wściekły opamięta i nie zabije kogoś w najbliższej przyszłości.
Dzisiaj przyszedł list, że jestem wzywany w roli poszkodowanego na rozprawę do sądu w moim miejscu zamieszkania xD
Co za państwo. Z jednej strony pełno idiotów na drogach, codziennie niemal wiadomości o wypadkach, prośby policji o zgłaszanie itd. a z drugiej takie akcje (°°
Nic to - pójdę bo jak powiedziałem A to i B powiem, ale cytat z wielkiej księgi przysłów Z. Stonogi by się tu nadał...
#kamerasamochodowa #policja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a, które wyprzedzało na podwójnej zmuszając m.in. mnie do ucieczki na pobocze.

Kilka tygodni po zgłoszeniu uprzejmy pan dzielnicowy poprosił mnie o stawienie się na


@vekh: takich bandytow powinno sie zamykac, dobrze zrobiles
  • Odpowiedz
@vekh no taka jest kolej rzeczy. To #!$%@?, ale tak jest i już. Policjanci też często mają styczność z tą biurokracją, bo po interwencji sporządzają notatkę, są przesłuchiwani na protokół jako świadkowie gdzie mówią to co napisali w notatce która jest dołączana do akt dochodzenia/śledztwa w których też jest protokół z ich przesłuchania i potem jeszcze są wzywani do sądu jako świadkowie gdzie sąd ma przed oczami ich notatkę i protokoły
  • Odpowiedz
@vekh: Takie prawo ¯\(ツ)_/¯ Pomyśl sobie co czują funkcjonariusze, dla których ujawnianie wykroczeń to codzienność. Pierwszy wyrok o którym zostałeś poinformowany to tzw. wyrok nakazowy po rozpoznaniu sprawy bez udziału stron, wydawany na podstawie zgromadzonych przez organ kierujący wniosek o ukaranie materiałów dowodowych. Niestety, skazany ma możliwość odwołania się od tego wyroku bez podania przyczyny w terminie 7 dni. Jeśli to zrobi - kolejna rozprawa odbywa się już normalnie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xTortox @pogromca_idiotow Nie obwiniam policjantów bo akurat z tej strony full profeska i szczerze mówiąc to trochę mi się przykro zrobiło jak zobaczyłem w jakich warunkach pracują.
Prawo i całe postępowanie sądowe jest o kant tyłka potłuc po prostu i zniechęca do takich dalszych akcji. A później ło matko bosko ludzie w dupie mają wszystko, nikt nie reaguje, "że też nikt nic nie słyszał".
W sumie to moja żona miała
  • Odpowiedz
@vekh: Zamiast podziękować i jakoś nagrodzić człowieka, że wykonał za nich robotę, z której słabo się wywiązują to narażają tylko na problemy... Jak ma być normalnie w tym kraju?
  • Odpowiedz