Wpis z mikrobloga

#rimworld
Jestem nowy i mam pewien problem, moi koloniści nie chcą totalnie jeść pasty odżywczej, mam hoppery z mięsem, jeżynami i tym wszystkim, a wolą jeść same jeżyny. Wie ktoś co z tym zrobić?
  • 20
  • Odpowiedz
@Krlx: pasta odżywcza daje ujemne modyfikatory do nastroju, jeżyny z tego co pamiętam nie. Logiczne w tej sytuacji się wydaje, że koloniści wolą #!$%@?ć surowe owoce niż gorszą pastę z nich. Co innego z surowym mięsem czy np ryżem, tu dostaną większą karę za jedzenie nieugotowanych niż za pastę i mogą się jeszcze zatruć.
  • Odpowiedz
@Krlx: to chyba zostaje tylko gotowanie, jak będą mieli do wyboru pastę lub jeżyny, to nie będą chcieli pasty.
Możesz zrobić jeszcze jedno by ograniczyć straty - ustaw prawie wszystkim kolonistom dozwoloną strefę - wszystko oprócz chłodni, a niech jeden czy dwóch nosi żarcie do chłodni i wrzuca w podajniki.
  • Odpowiedz
Poczekam aż mi kukurydza wyrośnie, zamiast jeżyn włożę kukurydzę i może się coś zmieni


@Krlx: koloniści powinni wybierać lepsze jedzenie jak mają dostępne, a i tak działa to średnio, jeżyny są lepsze niż pasta, więc pewnie dalej będą je jeść, akurat co masz w podajniku nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@Krlx: Ustaw im żarcie pasty w ustawieniach :)
P.S Pasta jest dobra dla więźniów szczególnie z dodatkiem ludzkiego mięsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz