Wpis z mikrobloga

Pany! Chciałem zacząć pogrywać w medżika i wciągnąć w to znajomych ale kompletnie nie wiem co opłaca się zakupić "na start". Temat pewnie wałkowany nie raz na wypoku czy na innych stronach ale nie umiałem znaleźć nic aktualnego.
Szczerze mówiąc jak tylko wchodzę na jakikolwiek sklep to od ilości dodatków/pakietów etc. głowa boli ://
Także moje pytanie do was. Co kupić żeby złożyć sobie 1 lub 2 talie na początek (bardziej casualowe granie ze znajomkami) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mtg #magicthegathering
  • 14
@Kitsua: Jeśli nigdy nie grałeś i chcesz sobie wypróbować i pograć to zacznijcie od "planeswalker decków". Każdy sklep z mtg oferuje takie zestawy. To są gotowe talie, które wychodzą przy każdym dodatku. Koszt to 40-60zł za jedną talię i w opakowaniu masz jeszcze 1 lub 2 boostery z dodatkowymi losowymi kartami żeby sobie coś tam wzmocnić. Oglądacie sobie ze znajomymi, które zestawy się Wam podobają, wyciągacie z opakowania i zaczynacie grać.
@Kitsua Poczytaj o jumpstarterach. To nowy produkt dostępny od lipca, kupujesz dwa jumpstarter boostery i masz talię gotową do gry. Chyba najlepszy produkt na początek, szczególnie że możesz te boostery mieszać między sobą i tworzyć różne ciekawe talie.
@Kitsua: Spellslinger Starter Kit

Kupisz to za 25, 30 zł

Dwie bardzo proste, bardzo podstawowe takie, co prawda karty raczej nie przydadzą się w bardziej profesjonalnej grze, ale na start można pograć w 2 osoby i zrozumieć zasady.
@wkrk: @KilY @masakraman @OmarBongo
Kurdebela, co człowiek to inna propozycja haha
Dzięki wszystkim za pomoc. Zrobie chyba tak jak pisał @OmarBongo czyli po prostu kupie od kogoś używki bo ceny są zaskakująco niskie ( widziałem nawet 1500 za 79zł (wiem wiem, pewnie same crapy/odrzuty)) I no jeśli nam to podejdzie to wtedy będziemy się martwić jakimiś nowymi boxami etc.
Że ja na to od razu nie wpadłem (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kitsua: jak coś to pamiętaj internet twoim przyjacielem - w takim pudle jak inni zauważyli będziesz miał milion mechanik, ale jak poznasz podstawy gry to takie mechaniki rozumiesz w minutę, a jeśli nawet nie, to w internecie masz wyjaśnione każda mechanikę z różnymi przykładami xd jak chcesz pograć tanio i tak bardziej competeive to polecam paupera - grasz tylko comonami i uncomonami, łatwo silny deck zrobić za małe pieniądze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masakraman: planeswalker decki to syf, największy błąd jaki zrobiłem na początku swojej kariery xd dostajesz deck za 50zl, gdzie planeswalker wart 25zl, reszta 2 zł XD lepiej niech już kupi pudło crapu i sam sobie deck dla jajec złoży
@OmarBongo: Nie zgodzę się z Tobą. Z perspektywy osoby, która gra od piątej edycji mogę śmiało powiedzieć, że nic się tak nie sprawdza w wprowadzaniu nowych graczy do grania jak właśnie planeswalker decki (z wyjątkiem darmowych decków, które kiedyś były rozdawane nowym graczom). Dla Ciebie umiejętności takie jak prowess czy detain mogą być oczywistością ale dla kogoś kto zaczyna to okazja do dostania #!$%@?. Nie mówię, że Twoja propozycja jest zła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masakraman: wciąż planeswalker decki kosztują o wiele za dużo, zmarnuje tylko hajs. Ja się uczyłem na tych darmowych deckach, nie rozdają już ich? Z perspektywy czasu widzę w planeswalker deckach widzę tylko stratę kasy, a nie przesadzajmy, magic to nie fiyzka kwantowa, nauczy się szybko. Zawsze też może po prostu grać w mtga i tam się nauczyć ¯_(ツ)_/¯
@Kitsua: jak jesteś z wrocławia lub okolic to mogę ci podrzucić sporo crapu na start za free. Co do produktów ktoś tutaj wspomniał o jumpstarcie i faktycznie to jest całkiem dobry pomysł na start inną opcją może być Deckbuilders toolkit
@Kitsua: Jak jesteś z Kato albo bliskich okolic, to bardzo polecam wpaść do Flamberga. Spory wybór i ogólnie na żywo będziesz mógł zobaczyć co jest co ;) Na pewno trafisz też na sporą dawkę wiedzy.
Patrząc po swoim powrocie do MTG mogę powiedzieć, że fajną opcją są turnieje Prerelease. Sam tak wróciłem po 8 latach, a do innej karcianki w ten sposób wszedłem.
Te pudełka po 5k kart nie zawsze
@Kitsua: a czemu nie zainstalujesz Magic the Gathering: Arena, tam jest fajny samouczek, pograj sobie z miesiac, wyrób opinie jaki archetyp Ci odpowiada talii (kontrolnie, aggro czy może combo decki, albo bardziej midrange) i dopiero inwestuj w papierowego magicka.

Ps. najlepiej kupować single, bo otwierac paczki w realu by coś trafić to tak średnio się opłaca, chyba, ze for fun (ale i tak na start warto kupić bundle, masz tam kostkę,