Wpis z mikrobloga

"Podróże przez Śródziemie" jawią się jako ciekawe, niebezpiecze i pełne różnorakich przygód i intryg. Dziś, na cotygodniowym spotkaniu #grybezpradu ze znajomymi, rozpoczęliśmy kampanię.

Mechanika okazała się bardzo przystępna, nikt nie tłumaczył mi gry na początku, a ja podszedłem do niej kompletnie nieprzygotowany - oczywiście, wyłączając kwestie dotyczące samego uniwersum. Pierwszy raz przyszło mi grać w planszówkę z "komputerem" i myślałem, że będzie to element rozgrywki najtrudniejszy do zaakceptowania. Nie pomyliłem się, bo tak też było. Trudny, ale akceptowalny. Mam przeczucie, że gdyby "złymi" kierował jednak żywy gracz to rozgrywka byłaby ciekawsza, choć - bez wątpienia - o wiele dłuższa.

W tym miejscu muszę się podzielić z Wami jeszcze jednym spostrzeżeniem. Otóż Podróże przez Śródziemie jawią mi się jednak, mimo wielu pozytywnych cech, jako substytut klasycznych gier RPG. Substytut, ale niestety nieudolny. W związku z tym, że na sesjach D&D przyszło mi spędzić długie godziny, to siłą rzeczy porównuję ze sobą te dwa sposoby prowadzenia rozgrywki. I utrzymuję, że porównywać mogę - nie bez przyczyny - bo w końcu takie pozycje jak LoTR czerpią właśnie z klasyków RPG.

#lotr #wladcapierscieni
Pobierz Visius - "Podróże przez Śródziemie" jawią się jako ciekawe, niebezpiecze i pełne różn...
źródło: comment_15929499009CA54Z89cyfdUHvUCgv0Ty.jpg
  • 2
@Visius Warto? Ostatnio Horror w Arkham 3ed kupiłem i jestem zadowolony więc pewnie będę szukał czegoś podobnego. W Lotr nie podoba mi się cena. Dodatki też bardzo drogie, ten rodzaj gry to musi mieć dodatki(przecież historia musi się ciągnąć :) )
@MadejZO To droga zabawa, ale chyba warta swojej ceny. Wedlug mnie zależy to jednak przede wszystkim od tego, czy masz fajną ekipę, z którą dobrze będzie Ci się grało.