Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mircy
Mam problem z wyborem studiów
Chciałam iść na fizjoterapie do Poznania (UMP)
Miałabym nawet te procent z biologii ale no mój ojciec chce żebym szła do Gorzowa na AWF (tam tez jest fizjo, filia AWF Poznań xd)
Osobiście nie chciałabym pójść do Gorzowa bo wiadomo jaki jest Gorzów.
Teraz wpadł na pomysł żebym szła na celnika...
Jprd nawet sama nie mogę wybrać bo żyje w takim ciemnogrodzie ze sama nie mg sobie wybrać studiów bo uważają mnie za małe dziecko, do pracy tez nie mogę bo sobie nie poradzę tak uważa mój ojciec.

#studia #studbaza #poznan #ciemnogrod
#pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef1e2ec0db94d7506cdde1e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: idź na fizjo na awf. Ale tylko jeśli zdajesz sobie sprawę, ze to ciężka fizyczna praca, w dziwnych godzinach ze średnią pensją, za to satysfakcjonująca. Jak nie to szukaj innego kierunku i tego co Cię interesuje.
xisax: Z własnego doświadczenia powiem Ci, że nie warto oglądać się na rodziców i żyć ich życiem, które Ci chcą wybrać, bo będziesz czuć się nieszczęśliwa, studia staną się przymusem i więzieniem, a pretensje do rodziców pozostaną Ci na całe życie. Decyduj sama o sobie, usamodzielnij się, pokaż rodzicom, że nie mogą Ci układać życia, bo jest tylko Twoje. Powodzenia Mirabelko.

Zaakceptował: sokytsinolop
PotężnyMarzyciel: No tak mogę skierować rozmowę
Ale jak coś powiem to od razu kłótnia
Mój ojciec jest despota wiem ze chce dobrze dla mnie

Ale jak widzę swoje życie to myśle ze do niczego się nie nadaje już lepiej było się nie urodzić nie byłoby zmartwień nikogo bym nie zawiodła a tak muszę ciągnąć ten wózek dalej przez życie

Chciałam wyjechać do pracy-kierunek Niemcy
Mój ojciec stwierdził ze nie mogę bo
@AnonimoweMirkoWyznania: idź na medyczny, zdecydowanie wyższy poziom edukacji niż na awf. Poza tym studia w #!$%@? to przegrywanie życia, omija cie całe życie studenckie, a i poziom nauczania zawsze jest gorszy.
Gurwa, masz te 19 lat to podejmuj własne wybory, a nie słuchasz się ojca XD
Jedź do pracy, ojciec strzeli focha, a potem przejrzy na oczy, że jednak potrafisz sobie poradzić.
@AnonimoweMirkoWyznania: Tzn. przez "skierowanie rozmowy" miałem na myśli po prostu zrobienie to czego chcesz. Idź na studia jakie uważasz, że będą Ci się podobały, a w ich trakcie może Ci się wyjaśnić co chcesz robić w życiu. Będziesz starsza, poznasz bardziej siebie i będzie łatwiej. A wyjechać za granicę możesz w każdym momencie i lepiej po niż przed studiami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak chcesz wyjechać to może filologia? Ja właśnie kończę i wyjeżdżam do Francji. A krajów niemieckojęzycznych też jest kilka i poziom życia jest bardzo dobry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: mam 3 koleżanki, które skończyły fizjoterapię w poznaniu. Jedna na UM, dwie na AWF.

Żadna nie pracuje w zawodzie, bo kasa żadna, a praca #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: zapomniałem, że mój kolega z liceum też był na fizjoteriapii. Pracuje w zawodzie, wyjechał do Niemiec, kaska spoko xD
IskrzacaWybranka: No właśnie fizjo
to tylko dlatego że ojciec raz był i zobaczył że bierze 7 dych od razu wyliczył że 6 osób robisz codziennie i masz pełno hajsu xDD

Ja osobiście nawet poszłabym do wojska ale z moimi wynikami będzie ciężko
Inne studia to rodzice raczej mi nie pomogą bo tak ma być jak oni chcą

Teraz jak wymyślili celnika to mam iść na prawko bo łatwiej tam się dostanę