Wpis z mikrobloga

#zalesie ##!$%@? #pracbaza #programowanie #korposwiat
Ale się wnerwiłem, znajoma z mojej uczelni, która studiuje na AGH matematykę dostała po znajomości pracę jako junior front end developer z jednych korpo w #krakowie.
Dziewczyna w ogóle niema pojęcia co to jest programowanie, tylko jej chłopak pracuje w tym zespole i ją wcisnął.
Wszystkiego "potrzebnego" ją tam nauczą.

Ehhh a ja rozsyłam wszędzie CV na juniora wraz z portfolio to wszyscy wymagając co najmniej rocznego doświadczenia komercyjnego.
Myślałem, że tylko w państwówce można komuś robotę załatwić.
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
Próbowałeś junior Jobs IT czy podobną stronę? Powiem ci, że mi firmy patrzyły przychylniej jak miałam to 3 miesiące stażu w pewnej krakowskiej firmie na C ;) bo to już były 3 miesiące komercyjnie.
Rzuć profil na LinkedIn i portfolio, mogę cię polecić czy coś.
  • Odpowiedz
@Vakme: bo mało która poważna komercyjna firma robi w Polsce prawdziwe R&D, większość firm, która to robi, to firmy powiązane z placówkami oświatowymi. A tam hajsu nie dostaniesz sensownego. Jedyna opcja to firma żyjąca na dotacjach na innowacje xD
  • Odpowiedz
  • 0
@fortySeven a to tak.

Miałam kiedyś podobną rozmowę, jak okazało się, że przydałoby się data scientist w zespole. Taki już mocny, nie taki juniorek jak ja, co sobie po godzinach obraca tablice w pandasie.
Okazało się, że takich ludzi w Polsce nie ma, żeby im dać pracę, bo wyjechali, a wyjechali, bo nie było dla nich pracy :V
  • Odpowiedz
@kodecss: Tak wyglada dorosle zycie. Jezeli myslisz, ze na mitycznym zachodzie to dziala inaczej to sie mylisz. Dobra prace dostaje sie z polecenia.
  • Odpowiedz