Wpis z mikrobloga

#gielda

Ktoś PKO próbuje ściągać, ale opór się twardo trzyma na tym ~~ 22.50. Ciekawe czy w końcu przełamią.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: Znając życie w ciągu dnia się odbije do 23.00 około jak zwykle, a potem jutro z rana znowu będzie dump do ~~ 22.50. I tak jest niemal codziennie xD
  • Odpowiedz
@Pietrek9: Ano. PKO jest tanie jak barszcz teraz, no i też chwilowo radzi sobie gorzej. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - czy może zdarzyć się tak, że Polski bank wszystkich ostatecznie nie wyrucha tak czy inaczej? xD U nas nie ma takiego poziomu wydmuchy i ryzykownych kredytów jak w USA, oni chwilę poleżą trochę mniej zarabiając a potem i tak się odbiją, jak zawsze.
  • Odpowiedz
@Pietrek9: No ja kupiłem PKO na początek bo jest po prostu bezpieczne. Nie wierzę że to się nie odbije do chociaż 30 zł za kilka miesięcy, nie ma takiej opcji. Stopy procentowe muszą w końcu drgnąć a wtedy banki zrobią stonks jak #!$%@?.

Pozostałe kursy obserwuję szukając okazji, ale pomiędzy okazją a trupem na którego nikt nie zwraca uwagi jest cienka granica.
  • Odpowiedz
@Khaine: stopy mogą zostać bliskie zera wiele lat, i jak po 5 latach pko urośnie te 10% to co ci to da jeżeli realnie w tym czasie inflacja zjadła 20% i tak naprawdę będziesz stratny pomimo ze dostaniesz więcej monet za akcje xd
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: No i? Lepiej stracić na lokacie 0%? Bo żadna spółka nie ma zagwarantowanego zysku i wzrostu. Ani PKO ani żadna inna. Te co dobrze rokują albo mają hype już teraz są na pompie i nie ma się co zbliżać.
  • Odpowiedz
@glupiazielonka: Surowce to ponoć nie jest zabawa dla ludzi którzy w tym nie siedzą. Gdyby nie stopy na poziomie gówna to bym już dawno kupił obligacje i miał jaja wywalone. Tylko w obligacje to bym mógł wejść na grubo, tak z 60% oszczędności a nie 3% na próbę jak teraz, bo ryzyko uwalenia jest duże.
  • Odpowiedz
@Khaine: na czym masz konto maklerskie? U mnie opłata na GPW jest śmiesznie mała, choć zależy od kwoty. Na Amerykańskiej giełdzie już większe oplaty niestety.
A czy nie ma w co wejść - ja zmagam się z innym problemem, brakiem $$$ aby wejść we wszystko w co bym chciał :x
  • Odpowiedz
@LrPrl: $$$ mam trochę, ale biorąc pod uwagę że nie są to pieniądze z powietrza które wygrałem na loterii, to jestem dosyć mocno sceptyczny z rzucaniem ich na szalę od tak. Jakieś typy?

A konto sobie otworzyłem w PKO póki co - żeby była jasna sytuacja z PITami itd. Ale jest tam też przede wszystkim dostęp do zagranicy jakby mi było potrzeba. No ale opłaty mają dosyć spore niestety. W
  • Odpowiedz