Wpis z mikrobloga

@sropo Główne Miasto z lotu ptaka widziałem kilkaset razy, nic nowego, ani odkrywczego na tym zdjęciu nie ma. Obrazek jak wszystkie inne. Ale żeby tak zobaczyć opływy Motławy z lotu ptaka, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz, Orunię, czy inne mniej popularne, acz interesujące miejsca w jakimś ciekawym ujęciu to co innego :-)
@Bollocks: o mamy pana mądralinskiego ( ͠° °) a na serio, odbudowano przede wszystkim śródmieście a nie stare miasto. Założenia były takie aby w starych fasadach zapewnić "wysoki" standard mieszkania - stąd każde pomieszczenie ma okno (zwężone kamienice) betonowe stropy, prosty dostęp do mediów. Z jednej strony zgadzam się z prof. Dominiczakiem z ASP, że nie tyle tu chodzi o utrzymanie kamienic (które notabene są chyba
@Bollocks: zieleni? xD przecież to są zwykłe klepiska z parkingami i zaszczanymi wiatami śmietnikowymi
@menningo: Historyczne Stare Miasto to dzisiaj PRLowskie blokowiska. To co uważane jest za ten najważniejszy punkt centralny Gdańska to Główne Miasto.
@mrczeg1991: Gdańsk (a raczej kilka osiedli, które nazywano równorzędnie Gdańskiem) został rozebrany w 1308 roku i odbudowany od zera kilkadziesiąt lat później przez w większości Niemców.
Jeżeli mogę swoje 5 groszy dorzucić to strasznie mnie bolą te zaniedbane dziedzińce. Najdroższe mieszkania w Polsce, a wspólnoty cebulą na przyzwoite zagospodarowane terenu. Często i gęsto z tyłu kamienic są dzikie parkingi lub zwykłe klepiska. Nie można zrobić ściepy na ładny parking lub małą architekturę? Ja tego nie zrozumiem.