Wpis z mikrobloga

Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia z zakupami z Chin, ale jak patrzę na obecne promocje to przecież to jest jakieś oszustwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kabel magnetyczny który kupowałem jakiś czas temu za 28 zł teraz kosztuje 26, rzekomo przeceniony z 45. I tak z większością produktów. Skąd zatem taka popularność wyprzedaży u Chińczyków?

#aliexpress #zakupyzchin #promocje
  • 15
@Frontal_impact: Norma, przed wyprzedażą skompletowałem sobie koszyk gratów na około 94$, a gdy wyprzedaż ruszyła mój koszyk kosztował już 110$ :) Cała magia polega na ofertach czasowych, w których można dorwać niezłe cebula deale oraz kodach rabatowych. Tylko, żeby to dorwać trzeba mieć szybkie ręce i dużo szczęścia. Ale co się bawimy to nasze!
Kabel magnetyczny który kupowałem jakiś czas temu za 28 zł teraz kosztuje 26, rzekomo przeceniony z 45


@Frontal_impact: urodziłeś się wczoraj?

To trick znany od lat (zasadniczo dziesiątek lat) i nie pochodzący z chin xD
@Frontal_impact: Ale to ty stawiasz dziwne tezy na podstawie swojego braku doświadczenia. :-)

Ja kupuję w okazyjnych cenach, gdy dana rzecz mi się przyda, a cena jest dobra.
Nie interesuję się tym, czy ktoś jeszcze tak robi i nie dorabiam do tego żadnej pseudofilozofii.
:-)))

@ConanLibrarian: Nie, po prostu kupuję już jakiś czas, ale nie bawiłem się nigdy w kupony, bo zawsze się wyświetlały jakieś śmieszne, typu "- 8zł za zakupy powyżej 160 zł". Dlatego nie rozumiem szumu jaki się często pojawia o wielkich "okazjach". A zauważyłem po dawnych zakupach, że te ceny idą mocno do góry.
, ale nie bawiłem się nigdy w kupony,


@Frontal_impact: Już pisałeś, że nie masz doświadczenia. :-)
Dlatego jesteś zdziwiony i stawiasz tezę o rzekomej dziwności kupowania w dobrej cenie.
:-)))

A zauważyłem po dawnych zakupach, że te ceny idą mocno do góry.


O! Odkryłeś dodatkowo dwie kolejne rzeczy: inflację i koronawirusa.
:-)
@Frontal_impact: ceny w dolarach. Taktyka jest taka, że przed 9:00 dodajesz produkt do koszyka, przechodzisz na stronę płatności (gdzie musi być już podany adres, dane karty) i wklejasz kod rabatowy w pole kod. Punkt 9:00:00 klikasz zastosuj kod i następnie bez zwlekania zamów. Pomocny może być https://time.is na drugim monitorze/telefonie. Pierwszych x osób które klikną zamów z aktywowanym kodem ma tanio, a pozostali buldupią na tagu na wykopie ( ͡°
@Frontal_impact: najlepiej zrób jakieś testowe zamówienie na jakieś badziewie za pare centów, aby sprawdzić czy działa wszystko jak należy. Dodaj kartę, zapamiętaj jej dane w ali i jak jesteś na stronie na której podajesz kod, to po kliknięciu zamów ma być od razu ekran "twoje zamówienie zostało wykonane" czy coś takiego. Żadne potwierdzanie danych karty itp nie może wyskoczyć. Czasami przy pierwszym użyciu karty na ali coś takiego wyskakuje.