Wpis z mikrobloga

Niebieski zażyczyl sobie tego popularnego czosndoga, no nie mogłam mu odmówić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bagietka domowa z wyhodowanym na balkonie czosnkiem, zdjęcie w komentarzu.

Przepis na bagietkę:
500g mąki pszennej
7g drożdży instant (takich suchych)
5-10 g cukru (mniej więcej 1 łyżeczka)
10g soli
250 ml letniej wody (u mnie po prostu 230 ml zimnej kranówki i 20 ml wrzątku, ideolo temperatura)
40g masła miękkiego
1 żółtko

Masełko ziołowe:
3 łyżki masła
4 posiekane ząbki czosnku
3 łyżki suszonej natki pietruszki (świeża będzie nawet lepsza)

+ser żółty do posypania i ew. dodatki w stylu cebulki

Wymieszać porządnie wszystkie składniki bagietki w dużej misce, zostawić do wyrośnięcia pod przykryciem tak na godzinkę.
Po tym czasie uformować wałki, polecam przyłożyć parówkę na długość, żeby było w sam raz na jedną czy dwie.
Zostawić na 10 minut, żeby troszku podrosły i wtedy zrobić nacięcia. Wsadzić na 20 minut do piekarnika nagrzanego na 180 stopni. (Protip: polecam umieścić na blaszce niżej około 200 ml wody, wtedy bagietka będzie mięciutka w środku).
W małej misce wymieszać składniki na masełko ziołowe. Posmarować podpieczone bagietki masełkiem i wsadzić je na kilka minut do piekarnika na 200 stopni, aż się przyrumienią.

Nie zeżreć od razu wszystkich bagietek bez parówek.
Rozciąć delikatnie bagietkę, uważając, żeby nie przeciąć całkiem na pół. Wsadzić parówki, posypać serem i wsadzić znowu do pierkanika, żeby ser się rozpuścił. U mnie mocniej przypieczone, bo niebieski woli chrupki ser.
Polać sosem czy czym się tam chce i delektować się idealnym smakiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#czosndog
Vic124 - Niebieski zażyczyl sobie tego popularnego czosndoga, no nie mogłam mu odmówi...

źródło: comment_1592676264Bjwwn339d86eGoJ6Mlek33.jpg

Pobierz
  • 12