Wpis z mikrobloga

Siemanko, mały update #koronawirus bo widzę, że wszyscy już mają wyjechane na #epidemia

Wczoraj poważny wzrost zachorowań w Brazylii, generalnie wystrzeliło andrzej.jpeg

Reszta też nie za ciekawie, w Indiach ciągły wzrost liczby zakażeń.

Ciekawym przypadkiem jest Iran, gdzie po stabilizacji - przez cały kwiecień był ciągły spadek do 800 zakażeń, a teraz mamy drugą falę i ponad 2500 dziennie.

Reszta stabilnie. Chociaż jakby się komuś chciało grzebać to ciekawe kwiatki są w #usa, gdzie wystrzeliła liczba zakażeń w Południowej Karolinie, Arizonie, Florydzie i Texasie

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/

#brazylia #indie #iran #polska
m.....y - Siemanko, mały update #koronawirus bo widzę, że wszyscy już mają wyjechane ...

źródło: comment_15926618797ZmkyF37WTBnwrds49vI4Z.jpg

Pobierz
  • 10
Chociaż jakby się komuś chciało grzebać to ciekawe kwiatki są w #usa, gdzie wystrzeliła liczba zakażeń w Południowej Karolinie, Arizonie, Florydzie i Texasie


@mlyn-wodny: Jest lato, mieszkańcy tych stanów siedzą głównie w domach z powodu upałów. Widziałem gdzieś opinię że właśnie dlatego jest wzrost zachorowań - wirus dobrze przenosi się w zamkniętych pomieszczeniach z klimatyzacją.
Co ci latynosi tak słabo sobie radzą z epidemią?


@Zuben: mieszkaj w slumsach (Favelach), co może być nie tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest lato, mieszkańcy tych stanów siedzą głównie w domach z powodu upałów. Widziałem gdzieś opinię że właśnie dlatego jest wzrost zachorowań - wirus dobrze przenosi się w zamkniętych pomieszczeniach z klimatyzacją.


@Andrzejek13: ja tego nie kupuję, ale zobaczymy
ja tego nie kupuję, ale zobaczymy


@mlyn-wodny: Ja też nie wiem czy to prawda ale widziałem na reddicie wypowiedzi ludzi z Teksasy, Arizony i Florydy i pisali że prawie wszyscy siedzą w domach bo jest tak gorąco że ciężko wytrzymać. Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale nawet w Illinois gdzie mieszkam ruch jest o wiele mniejszy z powodu upałów a stan ten leży na północy i jest o wiele chłodniejszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andrzejek13: @mlyn-wodny: przecież na Florydzie i innych stanach (nie pamiętam ) były filmy z ok 3tyg-1mwc temu jak wszyscy mieli to gdzieś i poszli na plażę / baseny i bawili się. Wiele mówiło że wystrzeli za jakiś czas. No i proszę...