Wpis z mikrobloga

#bekaznarodowcow #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkonfederacji #neuropa

Czy jakiś konserwatysta lub konserwatywny katolik lub wyborca Konfederacji odpowie na dwa poniższe pytania?

- Czy palenie marihuany jest "niemoralne" i "antychrześcijańskie" i jeśli tak to dlaczego?
- Jak zakaz palenia i posiadania marihuany ma się do prawicowej doktryny "brania własnego życia (i też zdrowia) we własne ręce"?
mistellaire - #bekaznarodowcow #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkonfederacji #neuropa ...

źródło: comment_1592639605mDONGLt5gidgrpeDTGIbK2.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@mistellaire:

Czy palenie marihuany jest "niemoralne"?

Nie.

Jak zakaz palenia i posiadania marihuany ma się do prawicowej doktryny "brania własnego życia (i też zdrowia) we własne ręce"?

Nijak.
Screen sprzed prawie roku, więc dobrze by było zaktualizować info. Ogółem konfa jest za depenalizacją, a z czasem legalizacją marihuany. Tu jest jednak mowa o narodowcu, więc możesz go zapytać na AMA jutro, też jestem ciekaw w sumie.
  • Odpowiedz
@Kondzio11121555: I całkowicie bezsensowna. Najlepiej porównać USA i Rosję do Portugalii i Szwajcarii. Niebo a ziemia.

Ciekawe kiedy w Polsce doczekamy depenalizacji heroiny i metadonu i kiedy przestaniemy traktować ludzi uzależnionych jako przestępców, a zaczniemy traktować jak ludzi z problemem zdrowotnym.
  • Odpowiedz
Cóż paróweczkowe toważystwo lubi jak się je tresuje w imie doskonalenia kolektywu


@PolacoEsMasGrandeRobaco: Ale jak im powiesz że są farbowanymi socjalistami, którzy "klasę społeczną" zastąpili "narodem", to się obrażają.
  • Odpowiedz
Ciekawe kiedy w Polsce doczekamy depenalizacji heroiny i metadonu i kiedy przestaniemy traktować ludzi uzależnionych jako przestępców, a zaczniemy traktować jak ludzi z problemem zdrowotnym.


@mistellaire: kiedy upadniemy na głowę

Jeśli do wyboru są tylko te dwie drogi, to wiadomo, że lepiej paternalistycznie zabronić brania narkotyków, niż paternalistycznie brać na siebie koszty leczenia osób, które niszczą sobie w ten sposób zdrowie. Depenalizacja narkotyków jak najbardziej, ale przy ponoszeniu kosztów leczenia przez
  • Odpowiedz
paternalistycznie zabronić brania narkotyków, niż paternalistycznie brać na siebie koszty leczenia osób, które niszczą sobie w ten sposób zdrowie.


@bh933901: Póki co bierzemy na siebie koszty ścigania i wsadzania do więzienia ludzi, którzy mają i używają. Portugalia i Szwajcaria pokazały, że taniej jest naprawić komuś życie i sprawić by nie brał.

Depenalizacja narkotyków jak najbardziej, ale przy ponoszeniu kosztów leczenia przez osobę biorącą.


Oni i ich rodzice już opłacili to w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ciekawe kiedy w Polsce doczekamy depenalizacji heroiny i metadonu i kiedy przestaniemy traktować ludzi uzależnionych jako przestępców, a zaczniemy traktować jak ludzi z problemem zdrowotnym.


@mistellaire: obawiam się, że w tym kraju nie jest to niestety możliwe i osiągalne kiedykolwiek
  • Odpowiedz
@mistellaire: > Portugalia i Szwajcaria pokazały, że taniej jest naprawić komuś życie i sprawić by nie brał.

Masz jakieś opracowanie na temat tych kosztów? Oraz skalę problemu nadużyć narkotyków w stosunku do tego, co się działo w Portugalii, a u nas.
  • Odpowiedz
@mistellaire: przecież koszty penalizacji narkotyków mogą być praktycznie zerowe, na zasadzie: jest zabronione, ale nie jest aktywnie ścigane.

Oni i ich rodzice już opłacili to w podatkach.


Nie, nie zapłacili. Narkoman nie zbliży się w czasie swojego życia do spłaty kosztów jego leczenia, będzie się leczył na koszt ludzi dbających o zdrowie i zapieprzających w pracy na utrzymanie plemiennego systemu opieki medycznej.
  • Odpowiedz
@bh933901:

przecież koszty penalizacji narkotyków mogą być praktycznie zerowe, na zasadzie: jest zabronione, ale nie jest aktywnie ścigane.


Czy jest jakakolwiek rzecz w prawie, która jest "zabroniona, ale nie ścigana"?

Nie, nie zapłacili. Narkoman nie zbliży się w czasie swojego życia do spłaty kosztów jego leczenia,


Tobie się wydaje, że tacy ludzie nigdy wcześniej nie pracowali? Szybsze wyleczenie pozwoli na powrót na rynek pracy i płacenie podatków

będzie się leczył na
  • Odpowiedz
@bh933901 jeśli wróci na łono społeczeństwa to splaci, a koszty programów substytucyjnych od opio (metadon, buprenorfina) to grosze. Dużo więcej kosztuje wysyłanie raz w miesiącu do takiego karetki bo ma zapaść i hospitalizacja, ale leczenie chorób powiązanych od IV np HIV /aids czy zapalenia wątroby.
Edit: to inwestycja
  • Odpowiedz
podstawie tego co widziałem pracując w Holandii


@TrudnyMinus: Ale to chyba nie jest dobry przykład. Tam wszyscy ściągają z tego względu. Mamy też Szawajcarię, Czechy, Portugalię z rozsądnym prawem, a nie mają takiej turystyki narkotykowej. Ja w Holandii nie byłem, ale wydaje mi się, że to głównie turyści lub przybysze biorą i tworzą ten problem.
  • Odpowiedz
Czy jest jakakolwiek rzecz w prawie, która jest "zabroniona, ale nie ścigana"?


@mistellaire: zapomniałaś o słowe "aktywnie".

Tobie się wydaje, że tacy ludzie nigdy wcześniej nie pracowali? Szybsze wyleczenie pozwoli na powrót na rynek pracy i płacenie podatków


Nie, nie wydaje mi się tak. Warto zrozumieć, że nie wystarczy przepracować kilka lat, żeby być płatnikiem netto systemu opieki medycznej. Tak naprawdę przeciętny człowiek pracuje całe życie na to, żeby koszty w
  • Odpowiedz