Wpis z mikrobloga

#bekaznarodowcow #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkonfederacji #neuropa

Czy jakiś konserwatysta lub konserwatywny katolik lub wyborca Konfederacji odpowie na dwa poniższe pytania?

- Czy palenie marihuany jest "niemoralne" i "antychrześcijańskie" i jeśli tak to dlaczego?
- Jak zakaz palenia i posiadania marihuany ma się do prawicowej doktryny "brania własnego życia (i też zdrowia) we własne ręce"?
mistellaire - #bekaznarodowcow #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkonfederacji #neuropa ...

źródło: comment_1592639605mDONGLt5gidgrpeDTGIbK2.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@bh933901 potencjalny płatnik podatków wraca do pracy. Ratio osób na substytucji ma najlepsze wyniki w porównaniu do jakiejkolwiek innej metody. Czyli jest szansa na zysk, i to spora. No i koszty dużo mniejsze, leczymy zamiast karać, gdzie utrzymanie więźnia jest absurdalnie drogie, a do tego dochodzi policja, sądy itd
  • Odpowiedz
potencjalny płatnik podatków wraca do pracy.


@LadniePieknie: tak więc w przypadku penalizacji jest analogicznie, tylko nie leczysz, ale ograniczasz sytuację, w której trzeba leczyć

No i koszty dużo mniejsze, leczymy zamiast karać, gdzie utrzymanie więźnia jest absurdalnie drogie, a do tego dochodzi policja, sądy itd


to już raczej patologia samego systemu penitencjarnego, gdzie paradoksalnie egezkwowanie prawa przynosi więcej kosztów niż pożytku
  • Odpowiedz
@bh933901 siedzę w tym od prawie 15lat, większość tematu poznałem z autopsji, resztę czytając rozmaite badania, gadając z ludźmi ze środowiska etc. Poznałem od środka system brytyjski w którym o ile się poprawnie orientuje najłatwiej dostać się na oficjalną substytucje. Dwie wizyty, jedna u kogoś kogo z braku lepszego terminu nazwałbym "pracownikiem socjalnym" druga już u lekarza. Jesteś na oficjalnej terapii w ciągu 7 dni, leki odbierasz w najbliższej aptece (prawie wszystkie
  • Odpowiedz
Bosak ma racje. Społeczeństwo z mocnymi filarami wiary samo się pilnuje i rozwiązuje wiele problemów gospodarczych.
Np. Ludzie współcześnie widzą zabezpieczenie w państwie, a starość widzą na tym co się dorobili + emeryturze. A nie dzieciach, które im pomogą na starość, dołożą się ze swojej pensji i takie tam.

A co do chrześcijaństwa i tradycji PiS to najlepszy przykład wierzących hipokrytów, a takich jest sporo. Regularnie łamią swoje przekonania, ale ostentacyjnie wyciera
  • Odpowiedz
@LadniePieknie: ale ja w ogóle nie o to cię pytałem, tylko o to, dlaczego penalizacja czegoś nie ogranicza tego czegoś. A ty mi opisujesz jakieś rzewne teksty o biednych narkomanach, którym w UK jest lepiej. Kogo to obchodzi poza samymi narkomanami?
  • Odpowiedz
@bh933901 może faktycznie przesadziłem z offtopem, zwłaszcza, że niektóre oczywiste do połączenia kropki są nieoczywiste dla innych.
Najprostszy przykład to efekt zakazanego owocu, ale zakładam, że to nie wystarczy aby Cię przekonać.
Podam Ci najbardziej sztandarowy przykład, tym lepszy, że z naszego podwórka: dopalacze. Poczytaj sobie które kraje maja z nimi największy problem i z czego on wynika. Jest zasada, że im ostrzejsza polityka antynarkotykowa tym większy problem z dopalaczami który jest
  • Odpowiedz
@LadniePieknie: nie znam się na stanie prawnym w każdym kraju na świecie jeśli chodzi o narkotyki, ale według statystyk w Polsce przypadki używania narkotyków są prawie dwa razy rzadsze od Holandii i Czech, które słyną z wolności w tej kwestii. Tak więc mimo że jakiś tam efekt "zakazanego owocu" występuje, to pewnie występuje też efekt dostępności i łatwości zakupu.
  • Odpowiedz