Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pacjent fiat bravo 2 1.9jtd. 150km 2007 rok.
Przebieg 190 000km podobno xD
Podczas odpalania czasami muszę dłużej kręcić zanim zalapie i wypluwa czarną chmurę dymu. Nie zawsze ale zazwyczaj przy pierwszym odpalaniu w ciągu dnia. Podczas jazdy nie zauważyłem żeby wydobywał się czarny obłok, oleju też nie bierze, brak spadku mocy czy innych anomalii. Olać i diesel to musi kopcić czy szykować kasę ? XD
#samochody #motoryzacja #fiat
  • 21
@MisiuMisiu: To szkoda. Teraz kazdy musi być informatykiem, mechanikiem, hydraulikiem i kierownikiem budowy zeby go w dupe nie #!$%@? na pierwszym kroku ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast wtryskiwacze beda jedna z mozliwych przyczyn, ale oczywiscie moze byc ich wiecej, nawet czujnik temperatury może cuda robić
@MisiuMisiu: śmierdzi spalinami na postoju? w sensie no diesla zawsze leciutko czuć ale czy mocno wali?
on ma pompkę paliwa w baku, spróbuj przed odpaleniem najpierw włączyć zapłon aż przestanie buczeć spod tylnej kanapy i dopiero odpal. obstawiam i tak wtryskiwacze, może być też brak ciśnienia na listwie.
@MisiuMisiu: Nie wiem czy je można regenerować, ale chyba nie da rady. Jeśli nowki na bank drogo będzie, bardzo nawet. Używki myśle 500-1000 sztuka a na pewno wszystkie naraz nie padły.
pali się błąd silnika?
@MisiuMisiu: https://allegro.pl/oferta/dodatek-do-paliwa-common-rail-liqui-moly-diesel-7852341517?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor|9088980212|g|m&evadgr=|101972149668|415795121461|&utmterm=pla-464417675449||-|-9067414|&utmcontent=|pla|mc:138999011-p:7852341517|&gclid=CjwKCAjwxLH3BRApEiwAqX9arXQ0ex5GTBmK2z7Laq2c7vO1l2xyUZeI2sYpDO6ULjnuSZb6B97Q1xoCyugQAvDBwE

Coś takiego nie zaszkodzi dolać do paliwa, u mnie pomogło na rozruch zimą też w silniku JTD tyle, że 1.3 ale to prawie to samo nie licząc pojemności. Moze też być, że zalałeś jakieś lipne paliwo i potrzebuje ten obrót czy dwa więcej na odpalenie.
Możesz nagrać jak odpala po postoju i wrzucić tutaj bo ciężko stwierdzić na podstawie tekstu jak to wyglada.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrindujTopy: @Norskee: dobra dzięki za rady. Fakt też ostatnio tankowałem na jakiejś nowej stacji bo Tesco zamknęli. Zacznę od zmiany stacji i wymiany termostatu. Zawołam jak to ogarnę i dam znać czy coś się zmieniło. Auto warte 13k, nie widzi mi się tych wytrysków robić.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majsternyuu: w sumie to bez zmian. Rozrząd robiłem rok temu czyli jakieś 20 tysięcy kilometrów już na nim przejechalem. Zauważyłem, że jak włączę zapłon i poczekam dłuższą chwilę zanim odpalę to problem praktycznie nie występuje. Kto Ci powiedział z tym rozrządem ?
@MisiuMisiu mój mechanik bo zaczęło tak się dziać parę dni po wymianie rozrządu (a powiedziałem mu to po tym jak stwierdził że coś z rozrządem jest nie tak). Na zimnym za każdym razem musi trochę pokręcić żeby odpalić. No i nie pracuje silnik równo. Problem jest też taki że z jednego wtrysku lekko mi ucieka ropa ale podobno to nie jest wina tego. Jutro rano spróbuję zrobić tak jak powiedziałeś czyli przeczekam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majsternyuu: no mi robił gość co normalnie w warsztacie pracuje razem z wymianą sprzęgła i dwumasy. Aktualnie nie szukam miodu w dupie bo szkoda czasu i pieniędzy bo jak widać przyczyn może być sporo. Póki jeździ to niech jeździ, auto też swoje lata ma wiec szkoda mi kase pakować. Daj znać czy coś się zmieni po poprawie rozrządu.