Wpis z mikrobloga

Jeżu muszę sprzedać auto i już mnie krew zalewa na myśl o igrzyskach #!$%@? jakie będą miały miejsce.

Do sprzedania mam 13 letnią #alfaromeo 159 2.4 Distinctive. Zastanawiam się mocno nad firmami, które oferują skup aut "bez marudzenia". Korzystał ktoś z tego? Domyślam się, że wezmę mniej ale jak to ma być 2-3k mniej to #!$%@?ę użeranie się z januszami szukającymi 15 letniej perły za 10k.
#samochody #motoryzacja #sprzedamauto
  • 43
Z ciekawości - jak wrażenia z użytkowania 159?


@aksal89: Bardzo przyjemne i przez długi czas auto służyło za zabawkę. Dawało sporo frajdy mimo dużych kosztów napraw i utrzymania.

Ale potem urodziło się dziecko i się okazało, ze wyjazd z wózkiem i żoną z tyłu to wielkie przedswiezięcie logistyczne (miejsca mało jak w golfie).

A potem jeszcze kupiłem se motor i samochód stracił miano zabawki, teraz szukam minivana xD
@szejk_wojak: Byłem w tym całym aaauto sprzedać 14-letniego Opla, którego średnia cena rynkowa to 10 tys. zł. W dziale zakupów spędziłem 2h, żeby się dowiedzieć, że nie chcą tego auta (bez oględzin), chyba że kupię u nich nowszy samochód. Koniec końców nie mieli modelu z wyposażeniem, który mnie interesował (mimo, że na stronie mieli ich kilka w tej lokalizacji), a za mojego Opla zaproponowali 5 tys. zł (bez oględzin).
@szejk_wojak: co ty, ja w clio mam fotelik RWF, w bagażniku 2 wózki albo bujak z wózkiem i gondolą + 2 torby + z przodu jeszcze drugi bombel w łupinie i jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło żeby zabrakło na coś miejsca

Myśleliśmy o zmianie samochodu na jakieś duże kombi, nawet 7-os, ale ostatecznie żaba daje rade jak się okazało a i z przodu nawet z RWFem da się normalnie usiąść
Ale potem urodziło się dziecko i się okazało, ze wyjazd z wózkiem i żoną z tyłu to wielkie przedswiezięcie logistyczne (miejsca mało jak w golfie).

A potem jeszcze kupiłem se motor i samochód stracił miano zabawki, teraz szukam minivana xD


@OrzechowyDzem: AAAauto to gówno, tyle to akurat i ja wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kiedyś się rodzinki do malucha potrafiły spakować i jakoś nikogo to nie dziwiło XD


@Norskee: no a jeszcze wcześniej ludzie jeździli wozami drabiniastymi, kto tam o samochodach słyszał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że coś się DA zrobić to nie znaczy, że to ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szejk_wojak: Taka firma Ci gównianą kasę da, bo Alfę ciężko sprzedać. Wystaw i czekaj na kumatego sprzedającego, marudy odsyłaj na drzewo. Ja 159 wystawiałem w sumie 3 razy:

Za pierwszym razem 1 telefon w ciągu miesiąca i negocjacje o 2000 zł jeszcze przez telefon xD Stwierdziłem, że w dupie mam, nie sprzedaję, niech jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za drugim razem (ta sama fura) sprzedałem w 4
@szejk_wojak: Chyba trochę przesadzasz. Ja wystawiłem powyżej średniej rynkowej bo auto dobrze zachowane, przez kilkanaście dni nie było absolutnie żadnego odzewu, nikt nawet nie dodał do obserwowanych. Później obniżyłem cenę o 1k i po kilku dniach telefon, ziomek tylko zapytał czy jestem handlarzem, obejrzał, zapłacił i pojechał bez marudzenia. Jak wystawisz za 60% wartości to wiadomi, że zjedzie się januszerka
@szejk_wojak: Na grupach to siedzą ludzie, który już mają auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja wystawiam zawsze na Otomoto z dodatkową opcją OLX - trochę drogo, ale potem ładny link wrzucasz ewentualnie na grupy i gotowe. Na pewno bym jeszcze odradzał FB Marketplace, ale to temat na dłuższą historię xD