Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Hej, w jaki sposób najbardziej efektywny i przystępny dla dziecka nauczyć go angielskiego?

Młody idzie do zerówki we wrześniu, wcześniej miał angielski w przedszkolu ale raczej to jakieś wstępne zabawy językowe.

Chciałbym by umiał w angielski perfect. Jako tego podejść?w jakie zajęcia.zainwestowac?

#angielski #dzieci
  • 39
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sanglier: jak będzie oglądał bajki po angielsku to przyswoi słowa, może nie będzie nic rozumiał, ale przynajmniej będzie znał wymowe. Dodatkowo jakieś zabawy językowe tylko żeby trudne nie były.

Angielski to on opanuje za 5-6 lat dopiero ;)
A jak będzie starszy to puszczaj mu angielskiego YT z napisami, po za tym że lepszy, będzie się uczył jezyka
  • Odpowiedz
ogladajac tylko cartoon network gdy byl dostepny wylacznie po ang.


@watcher22: ja się tak nauczyłem wielu rzeczy. Do tego teksty piosenek. Kiedyś babka na lekcji wprowadzała jakieś conditionale chyba i zadała zagadkę- jak coś powiedzieć, jakiej użyć formuły. Bez problemu odpowiedziałem. Babka pytała skąd to wiem bo dopiero miała zamiar to wytłumaczyć. Okazało się, że zwyczajnie użyłem zwroty który słyszałem 100 razy w piosence czy bajce. Trochę coolstory ale najlepiej mówi
  • Odpowiedz
@sanglier: Przstaw wszystko w domu na angieslki. Telefony, komputery... możesz też włączyć anglojęzyczne kanały w TV, jeśli chcesz możesz też mówić do niego przez większość czasu po angielsku
  • Odpowiedz
@sanglier: weź go jeszcze zapisz na pianino, fortepian, dodatkową matematykę, kurs młodego menadżera i ewentualnie karate połączone z teatrem

na pewno za 20 lat ci podziękuję jak będzie miał depresję i będzie zestresowany chodzić, czy na pewno zadowolił ojca w tym co robi w życiu

dzieci-niezrealizowane marzenia rodziców wyrastają na najbardziej #!$%@? mentalnie ludzi
  • Odpowiedz
@sanglier: Świetna postawa :). Tylko nie przesadzaj z intensywnością tej nauki, żeby nie popaść w skrajności. Mój wujek ma takie samo podejście że swoimi dziećmi, póki co jego najstarszy (12 lat chyba) mówi już zapewne lepiej po angielsku ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tego się z tego cieszy.

A do wszystkich tych co mówią "Póki zabierasz dziecku dzieciństwo tfuuu na Ciebie" - im młodsze dziecko
  • Odpowiedz
@sanglier: rozmawiaj z jego matką po angielsku gdy trzeba przekazać sobie informacje tajne. Dzieciaki są takie ciekawskie, że nauczą się każdego języka tylko po to żeby podsłuchiwać ze zrozumieniem (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sanglier: mów do niego po angielsku, w domu. Podajesz jabłko, mówisz "apple", podajesz samochodzik mówisz "car" itp. zdziwisz się jak szybko złapie, czytajcie razem bajeczki dla dzieci po angielsku, oglądanie bajki i programy, gracie w gry po angielsku, bawcie się po angielsku, gadaj do niego po angielsku kiedy tylko będzie okazja, a dopeiro jak nie zrozumie to po polsku. Moja koleżanka mówiła do swojego dziecka tylko po angielsku od urodzenia, na
  • Odpowiedz
@sanglier Też popieram dostęp do kreskówek po angielsku, plus gry z dużą ilością tekstu. Jestem dzieckiem Cartoon Network, nigdy nie uczyłem się angielskiego na kursach itp. język rozumiem bardzo dobrze, nie są dla mnie problemem teksty naukowe itp, z mówieniem gorzej bo w ogóle nie praktykuję ale gdybym został wrzucony w angielskojęzyczne środowisko, pewnie bym szybko nadrobił. Niestety mam zerową znajomość gramatyki od strony teoretycznej. Wszystko mówię na czuja, tak jak wydaje
  • Odpowiedz
@niochland: Serio? Umiejetność władania dwoma językami w dzisiejszych czasach to wręcz podstawa. Tak jak z prawem jazdy. Możesz nie mieć, ale znacznie ułatwia życie jednak jak je masz. Ja osobiscie cholernie żałuje ze rodzice nie myśleli o tym jak byłam mała. W szkole i tak język będzie miał. To czemu teraz nie uczyć dziecka poprzez zabawę żeby później miało w życiu łatwiej? Skąd ty się urwałeś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sanglier: AAAA #!$%@? MA JUŻ 7 LAT WYŁĄCZMY MU WSZYSTKIE BAJKI POLSKIE TYLKO PO ANGIELSKU NON STOP NIECH SIĘ OSLUCHA KURSY 400ZL MIESIĘCZNIE BEZ JĘZYKA TERAZ ANI RUSZ
  • Odpowiedz
@sanglier: trzeba mówić do dziecka po angielsku, czytać, powtarzać. Ja mówię do syna po polsku, niebieski po angielsku i mamy dwujęzyczne dziecko.
Jeśli ogląda tv, to jest sporo angielskich programów różnego typu.
  • Odpowiedz