Wpis z mikrobloga

@RobertoCecon: Miałem starszy model na tej samej ramie: mistral urban kupiony nowy za 900 zł bodajże. Wymieniłem w sumie w nim wszystko, oprócz mostka przez 2 lata i 12k km aż rama pękła :) za 2k to nie jest dobra oferta, ale te w wersji urban ciąglę chyba jeszcze gdzieś są dostępne taniej.
@RobertoCecon: jakbym miał sobie szukać, to pewnie bym celował w jakiegoś specialized/kross może cube. Nigdy nie miałem, ale podobno też niektóre BTWINY są spoko(choć mocno sceptycznie podchodzę do tej marki, ale i tak jest lepsza od rometa). Wiadomo, że na rynku wtórnym bierze się co jest, bo tego co się chce to można szukać i szukać. Z tego co piszesz to szukaj sobie pod hasłem gravel, jak już znajdziesz model to
@RobertoCecon: na pewno dużo lepszy od tego rometa, bo ma chociażby hamulce tarczowe hydrauliczne, a nie szczęki. Napęd to wiadomo, że bieda budżetowa, ale niczego więcej w nowym rowerze za te pieniądze nie dostaniesz. Szkoda że nie ma rogów. Do jazdy rekreacyjnej pewnie będzie spoko, do czegoś bardziej ambitnego po jakimś czasie pewnie zacznie denerwować.

Mówię na podstawie tego modelu:

@Jinnek Jeszcze patrzylem lazaro aero v3 ale nie ma rozmarow dla mnie na magazynie. Ten rower wlasnie ma byc do takiej jazdy rekreacyjnej 50-60km. Jak wskocze na wyzszy level to pomyślę o czyms ambitniejszym
@RobertoCecon: no ja 5 lat jeździłem offroadowo giantem za 2.5k na podobnym osprzęcie i dawałem radę, ale jak znajomy dał się przejechać kawałek trasy cannondalem lżejszym o ~4kg i na dużo lepszym osprzęcie, to było czuć różnicę. Jak będziesz dbał o niego, to spokojnie go potem jeszcze w dobrych pieniądzach puścisz i jak będzie chęć i potrzeba kupna czegoś lepszego, to nie stracisz tyle co na romecie, które na rynku wtórnym