Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Dzień 49/30
Pietruszkę i koper ścinam już regularnie 2xtydzien, pietruszka odrasta w blyskawicznym tempie koper trochę się przesuszył, ale również szybko rośnie.
Bazylia jak widać jest najbardziej bujna.
Majeranek rośnie wolno, prawie padł, bo splątał się na dnie skrzynki i zaczął żółknąć, ale poświęciłem się, rozplątałem go patykiem i to co zostało ładnie idzie w górę.
Druga skrzynka rośnie trochę wolniej, nie wiem czemu, najwolniej rozmaryn, ktory po części nawet nie zaczął kiełkować, pozostałe ziółka już w miarę gęste
Podsumowując: uprawy się udały i przez lato będę miał świeże zioła i natki pod ręką. Na przyszłość na pewno nie będę sadził tak gęsto, myślę, że powinny być 2 gatunki na skrzynkę, a nie 4, bo ciasnota spowalnia ich wzrost i zwieksza szanse na żółknięcie, karłowacenie i pleśnie.
#zielonaskrzynka
#uprawiajzwykopem
#chwalesie
UnitrA - Dzień 49/30
Pietruszkę i koper ścinam już regularnie 2xtydzien, pietruszka o...

źródło: comment_15924584952WKEJPbHVRhZbAHEiCYM1q.jpg

Pobierz
  • 9
@Cancer84: Jak roślinki były mniejsze na początku to wyrywałem z korzeniem, żeby przerzedzić, bo było za gęsto.
Teraz nożyczkami wycinam pojedynczo najdłuższe/największe liście jak najgłębiej sięgnę.
Trochę z tym zabawy, ale dzięki temu odsłaniam światło mniejszym liściom i po kilku dniach one wystrzeliwują w górę w miejsce tych wyciętych i zachowuję równowagę pomiędzy wzrostem, a zbiorem.