Wpis z mikrobloga

@mprzemo: tylko najpierw upewnijmy się, że moralne i społeczne implikacje są podobne. Prawo daje różne kary za różne przewiny. Za grabież z włamaniem stosuje się inną karę niż za pobranie gry.

Obie rzeczy są złe, obie powinny być piętnowane i karane ale równie dobrze możesz powiedzieć że każdy kto przeszedł przez ulice w złym miejscu jest jak murzyn okradający sklep. Nie, nie jest.
@mprzemo:
ściągnięcie gierki PIRACKIEJ - strata dla firmy żadna, nadal jesteś złodziejem ale nikt na tym nie traci
palenie sklepów i kradzież wszystkiego co popadnie co w rączki w padkie - ludzi tracą całe majątki a czasem życie jak bronili tych sklepów tylko dla tego że byli biali.

No jak dla ciebie to są 2 te same rzeczy bo oboje są "złodziejami" to fajnie masz na chacie, jeden to mały złodziejaszek
@mprzemo: w zasadzie ściąganie torrentów to nie tylko kradzież ale też udostępnianie fałszywej kopii i umożliwianie innym kradzieży.

Ale ja np. Ściągam grę jak wiem że kiedyś ją kupiłem i mam ją na płycie ale nie chce mi się szukać xd