Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dzień Dobry Mirki i Mirabelki. Żyje sobie prawie 29 lat na tej pięknej ziemii i zawsze byłem "większej" budowy. Aktualny stan licznika to 125 kg i znudziło mi się bycie grubym. Nigdy jakoś na to nie narzekałem, bo prace miałem głównie fizyczną, więc sprawny jako tako jestem. Diet nie miałem nigdy żadnych, a ta ketogeniczna wydaje się najnormalniejszą ze wszystkich, o jakich czytałem. Macie może jakieś porady, co zrobić, żeby się nie zniechęcić, nie spieprzyć i ogólnie nie robić jakiś skrajnie głupich rzeczy przy tego typu diecie. Z gotowaniem nie ma problemu bo kucharz z wykształcenia ;)
#keto #schudnijzwykopem
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luk04330: no właśnie najbardziej mi chodzi o "cykl adaptacyjny", żeby podczas tego okresu nic nie #!$%@?ć. Są rzeczy na których się skupić bardziej, mniej na innych? Czy jak odpalę dowolną propozycję dań to będzie dobrze? Mięcho z zieleniną. Właśnie ta definicja mnie najbardziej zachęciła. ;) Jeżeli chodzi o ruch to czasami ok 10 km marsz.
  • Odpowiedz
Leci u mnie już 2 tydzień na keto. Startowałem z podobnego poziomu co ty. U mnie waga leci już w dół, ale wiem że zeszła woda, ale i tak podchodzę do tego na spokojnie.
Cukry zredukowałem do 0 z dnia na dzień, węgli nie przekraczam 20-25g dziennie. Od wczoraj mam takie niezliczone ilości energii w trakcie dnia, że serio ciężko to opisać. Nie pamiętam kiedy miałem tak świeży umysł i tak wszystko mi się chciało. Świeżo po przejściu było zdecydowanie gorzej, w pracy efektywność -1, w domu nic mi się nie chciało, głowa nawalała cały czas.

Od siebie mogę dodać, że jak podchodzisz do tego na full poważnie, możesz sobie badać cukier - glukometr dostaniesz za free do pasków optimum do badania glukozy - polecam apteki ziko, szczególnie zadzwonić czy mają paski i sam glukometr, bo wykorzystasz sobie go również do badania ciał ketonowych w organiźmie gdybyś bardzo chciał.

Swoją wiedzę również czerpię od KetoKocura. Przepisów na internecie jest masakrycznie dużo, dania z mięsem, jajkami, rybami, desery. Mowa tutaj o posiłkach pełnowartościowych o witaminy których będziesz potrzebował.
  • Odpowiedz