Wpis z mikrobloga

Smartwatch Garmin Vivomove HR zakupiony w marcu, od jakiegoś czasu powoduje podrażnienia skóry, wręcz rany, w miejscu styku pulsometru ze skórą. Rany pojawiają się po około dwóch, trzech dniach noszenia, na obu rękach, niezależnie od tego jak mocno jest zaciśnięty zegarek na ręce. Czy z tego powodu można żądać od sprzedawcy zwrotu pieniędzy w ramach rękojmi? Garmin umywa ręce, stwierdził, że trzeba kontaktować się ze sprzedawcą (czyli @x-kom).

#garmin #smartwatch #rekojmia #elektronika
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cookiee: znany problem, powodem może być uczulenie na metal z którego wykonany jest zegarek bądź żywice epoksydową która zalany jest czujnik pulsometru. Drugim znacznie częstszym powodem jest nie czyszczenie zegarka. Nie muszę chyba pisać że w obydwóch przypadkach nie ma szans uzyskać zwrotu z tytułu rękojmi bądź gwarancji
@teryuu: no właśnie moja dziewczyna nosi ten zegarek, jest uczulona na nikiel, natomiast Garmin twierdzi, że nie wykorzystują niklu przy produkcji zegarków. Na żywicę też uczulona raczej nie jest, bo wcześniej nosiła mibanda i amazfit bip, ani razu nie było podobnego problemu. Dodatkowo zegarek jest codziennie zdejmowany na noc i czyszczony, także to też nie jest powód
@teryuu: nawet jeśli w zegarku znajdowałby się nikiel, to takiej informacji nie ma nigdzie na stronie producenta ani sprzedawcy, czy wtedy nie byłby to powód na uzyskanie zwrotu z tytułu rękojmi, bo towar jest de facto niezgodny z opisem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Cookiee: myślę że wtedy tak, ale tak jak mówisz, Garmin twierdzi że nie wykorzystuje niklu w zegarkach, raczej ciężko będzie coś ugrać.
Na forum Garmina bardzo często się ten temat przewija w przypadku różnych zegarków, często noszenie luźnie zapiętego paskaj pomaga, niektórzy malują też spod lakierem bezbarwnym, ale to moim zdaniem śmieszne rozwiązanie, nie po to kupuje się wcale nie najtańszy zegarek żeby potem stosować jakieś druciarskie metody
@Cookiee siemanko Mirku. Ja używam Venu od jakiegoś czasu ale po chwili ma.wysypke na ręku. Zmieniłem na skórzany pasek ale teraz w miejscu styku wyszły mi bąble na nadgarstku. Możesz mi napisać jak argumentowales reklamacje ? Ja kupowałem na raty w RTV euro