Wpis z mikrobloga

@szejk_wojak: na podstawie ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw został wydłużony do 180 dni termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Wydłużone do 180 dni terminy będą obowiązywały do 31 grudnia 2020
@Vader-Poland: a jeszcze zapytam (daruj moje nieogarnięcie).

Można to wszystko zrobić online więc poszperałem gdzie trzeba i czym się różni zgłoszenie nabycia od rejestracji pojazdu? Tzn. niby wiem czym się różni ale dotychczas zawsze robiłem to w urzędzie po nabyciu pojazdu i się za bardzo nie interesowałem całym procesem.

Muszę osobno zgłosić nabycie, a potem pojazd zarejestrować? Czy na odwrót? A może wystarczy jedna czynność?
@szejk_wojak: No z tym online to tylko w niektórych urzędach i to też cały proces nie jest do realizacji w 100% online (np. dowodu rejestracyjnego Ci nie wyślą, tablic też nie). Nie musisz robić nic osobno, Zawiadamiasz o nabyciu pojazdu pokazując fakturę / umowę na której dostaniesz pieczęć z numerem rejestracyjnym pojazdu. A numer rejestracyjny dostaniesz rejestrując pojazd. Także wszystko dzieje się równolegle.