Wpis z mikrobloga

Po jednym z niemieckich nalotów 1940 roku Obserwator Przeciwlotniczy King znalazł na ulicach Londynu zabłąkanego psa.
Nazwał go Rip.

Rip - kundelek - nigdy nie był tresowany, zaprzyjaznil sie z Kingiem, ktory szybko odkryl niesamowita zdolnosc psa.
Natychmiast po zakonczeniu kolejnego bombardowania Londynu, Rip wyruszał na gruzowiska, szukajac ludzi, ktorzy przezyli nalot.
W ten sposob znalazł i ocalił od śmierci ponad 100 osób, stajac sie pierwszym psem-ratownikiem w Londynie.

W 1945 roku Rip został odznaczony medalem Marii Dickin.
W tymze samym roku Rip odszedl na wieczna, psia sluzbe.
W 2010 medal Ripa został sprzedany na aukcji za ponad 24000 £.

PS. W komentarzach jeszcze pare zdjec Ripa.
PS.2. Maria Dickin ustanowiła w 1943 medal na cześć zwierząt, które wykazały się szczególnym bohaterstwem i poświęceniem w służbie w siłach zbrojnych oraz cywilnych służbach ratunkowych brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

#pies #gruparatowaniapoziomu #historiajednejfotografii #ratownictwo Troche tez #smiesznypiesek (w sensie, ze czlowiek sie usmiecha na mysl o tak wspanialym pieseuku)
m.....a - Po jednym z niemieckich nalotów 1940 roku Obserwator Przeciwlotniczy King z...

źródło: comment_1592304863ld3vaS3rIS1apO6iYQMvUK.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 22
@marcus1a ciekawa historia szczególnie, że piesek nie należy do ras najbardziej cenionych na polu walki. Wydaje mi się, że popularniejsze były od zawsze owczarki niemieckie, belgijskie czy psy eskimoskie. No a tu na zdjęciu mamy taką małą , psią poczciwinke, która uratowała aż tyle ludzkich żyć () Niesamowite!
  • Odpowiedz
@marcus1a: Ta historia przypomniała mi o innym psie, który "służył" w armii napoleońskiej, pudlu o imieniu Moustache, tj. Wąs. Przemierzył z żołnierzami różnych pułków francuskich całą Europę - podczas forsowania Przełęczy Św. Bernarda miał zdekonspirować austriackich szpiegów, służył pod Marengo, pod Austerlitz stracił łapę a po bitwie miał zostać - według legendy - odznaczony przez marszałka Lannesa (z orderem przypiętym do obroży) oraz znaleźć się na liście żołnierzy pułku, z przysługującym
  • Odpowiedz
  • 1
@aange dokladnie to mnie urzekło!! Bo jeszcze ten Mr. King na jakiegoś mega-tytana miesni nie wygląda! A tu taki fantastyczny team stworzyli, który tyle osób uratował i to w tak trudnych czasach :)
  • Odpowiedz