Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy :< od zawsze miałem internet pociągnięty na łączu telefonicznym o zawrotnej prędkości 6mb/s za który do końca zeszłego roku płaciłem około 70 złotych/mc. Postanowiłem ten fakt zmienić i przenieść się na internet mobilny. Mimo tego, że mieszkam 15 minut od centrum Warszawy. Uznałem, że nawet moje wnuki nie doczekają chwili dociągnięcia do mojej posesji światłowodu. Szukałem bardzo długo oferty, która pozwoli mi pracować, oglądać seriale, grać w gry( i czasem je ściągać). Postawiłem na lajt mobile Pakiet internetu 300 GB dzienny 100 GB + nocny 200 GB za 40 złotych miesięcznie. Czekałem 8 dni na aktywacje numeru... a dzisiaj powitała mnie awaria sieci, którą jak deklaruje Pani z infolinii naprawią prawdopodobnie dopiero jutro. To raczej kiepski początek współpracy, dlatego postanowiłem rozwiązać z nimi umowę, póki jeszcze mogę. Dlatego piszę pod tagiem #pytaniedoeksperta - co robić mireczki? wrócić do 6mb/s za kupę pieniędzy, spróbować innego internetu radiowego, postawić na internet satelitarny czy może jeszcze jakiś inny ()
#internet #lajtmobile #zalesie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@herbobke: bo wszystko zle zrobiles xD
1. Wchodzisz na http://beta.btsearch.pl/ i szukasz btsow w twojej okolicy, z jakiej sieci masz najblizej i jakie nosne
2. Idziesz do kiosku i kupujesz karty prepaid danej sieci albo kilku.
3. Robisz testy predkosci o roznych godzinach ( w czasie szczytu i poza nim)
4. Gdy juz wiesz na ktorej sieci najlepiej u ciebie dziala to dopiero wtedy szukasz oferty
@herbobke: Ja używam internetu Nju mobile i mogę polecić. Minus to trochę mniej internetu.

79 zł kosztują mnie dwa numery telefonu oraz jedna dodatkowa karta do internetu, mam 120 gb i jest to mój internet zapasowy używany podczas podróży. Prędkość, itp. bez zarzutu :)
Uznałem, że nawet moje wnuki nie doczekają chwili dociągnięcia do mojej posesji światłowodu.


@herbobke: a co zrobiłeś w kierunku światłowodu? Ja złożyłem zapytanie so wszystkich operatorów razem z listą chętnych sąsiadów i wpisałem nas wszystkich na listę w UKE że oczekujemy na łącze i w ramagc jakiegoś projektu Orange położyło, a nieco dalej poleciała Inea. Czasem łatwiej na wsi o neta niż w mieście na osiedlu domków jednorodzinnych.