Wpis z mikrobloga

Czesc, Elektrodo ekhm Wykopki, mam pewnośc, ze na działce około 200m na 200m jest zakopany pistolet z czasów II WŚ. Od gówniaka chciałem go znaleźc i czas zrealizowac marzenie. Jak się do tego zabrac? Powiedzmy że mogę zainwestowac 1000zl. Lepiej kupic nowy w takiej cenie? Uzywany? Wynajac na tydzien? Jakie urządzenie będzie najlepsze jak wiem czego szukam? Nie zamierzam wciągac się w to hobby, po prostu jednorazowa przygoda... ;)
#wykrywaczmetalu #wykrywacz #poszukiwacze
  • 33
  • Odpowiedz
@Pimenista: Wydaje mi się, że kolega nie wspominał nic o amunicji.
@mbor: Jeżeli chcesz to zrobić legalnie to potrzebujesz zgody WKZ na poszukiwanie zabytków. Poza tym taki pistolet chyba podlega pod ustawę o broni i amunicji więc raczej na pewno nie mógłbyś go mieć legalnie w domu nawet jakbyś go znalazł. Jeślibyś go jednak znalazł to nie przechwalaj się nikomu ;-)
Jeżeli szukasz konkretnie jednej rzeczy to moim zdaniem nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mbor: na pewno jest zakopany w jakiejś skrzynce, jak nie chcesz wydawać dużo kasy, znajdź po prostu jakiś długi naostrzony pręt i wbijaj co 20cm. Zależy tylko ile wart jest twój czas i jak duża jest działka.
  • Odpowiedz
@Grzechula10: Ale jeśli znajdzie przypadkiem... ( ͡° ͜ʖ ͡°) @mbor: Dziecko nie, ale dodatkowy zarzut dla ciebie że pozwalasz dziecku bawić się nielegalnie posiadaną bronią palną i narażasz tym na utratę życia i/lub zdrowia dziecko i innych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mbor: chodzi o poszukiwanie używając sprzętu przeznaczonego do specjalnie do tego. Jak ekipa budowlana znajdzie niewybuchy to też biorą wszystkich do sztumu?
  • Odpowiedz
@mbor: Obczaj gości na YT, którzy szukają takich rzeczy z wykrywaczami i zapytaj ich o radę. Myślę, że Ci powiedzą coś o aspekcie prawnym i doradzą w sprawie wykrywacza ;-)
  • Odpowiedz
Jeszcze nic nie znalazłem, wiec nie róbmy problemu :) 70 lat nikt nie znalazł przypadkiem. Jak widzę zawsze takie wątki schodzą na tematy prawne itp. Mi bardziej chodzi technicznie. Wiemy czego szukamy - materiał, wielkośc, przypuszczalna głebokośc, obszar. Jak sie do tego zabrac? Jak zacznie "pikac" to wtedy pomysle co dalej. Moze licencje wyrobie, albo zakopie i wnukowi powiem gdzie szukac jak sie prawo zmieni albo wojna wybuchnie ;)
  • Odpowiedz