Wpis z mikrobloga

112 - 6 = 106

"Wydech" - Ted Chiang
Opowiadania science-fiction.
★★★★★★★★

Świetne literacko opowiadania o różnej tematyce od mistrza krótkiej formy.

"Distortion" - Cezary Zbierzchowski
★★★★★★★
Militarne s-f

Bardziej podobała mi się część pozbawiona pierwiastka science-fiction, do tego momentu realistycznie pokazane emocje, więź, braterstwo towarzyszy broni.

"Ja Inkwizytor. Przeklęte kobiety." - Jacek Piekara
★★★★★
Inkwizytorskie fantasy

Moje guilty pleasure - równie dobrze mogłoby tego tomu nie być bo wnosi wyjątkowo niewiele do przygód inkwizytora na Rusi.

Narodziny Fundacji, Preludium Fundacji, Fundacja i Ziemia - Isaac Asimov
★★★★★★★★★

Ostatni tom Fundacji jak i dwa pierwsze (choć napisane zdecydowanie później) to doskonała lektura. Bardzo mile będę ten cykl wspominał

#bookmeter #czytajzwykopem
e.....a - 112 - 6 = 106

"Wydech" - Ted Chiang
Opowiadania science-fiction. 
★★★★...

źródło: comment_1592160117uBkMqTEpSpg4ZqvVO1z5lw.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Budo: też tak myślałem i się za pierwszym podejściem odbiłem od Fundacji, badźmy szczerzy książki pisane w latach pięćdziesiątych nie dorastają do pięt tym z lat 80tych
  • Odpowiedz
@erajwa: no nie zgodzę się. Niektórzy autorzy są ponadczasowi. Możę to ja jestem starej daty, ale ja mogę czytać fantastykę z lat pięćdziesiątych. Takie Conany są bodajże z lat trzydziestych, a czyta się jednym tchem. To zależy od umiejętności autora, a nie czasu, gdy książkę napisano...
  • Odpowiedz
@erajwa: Hmm w sumie to nie wiem czy czytałem coś nowszego od Aasimova. Dzięki za sugestię, może poszukam jego nowszych dzieł i porównam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz