Wpis z mikrobloga

sanacji bo to najgorszy wzór


@Kjedne: Ja bym jednak oddzielił sanację po 1935 roku od samej osoby Piłsudskiego. Piłsudski ideologicznie był wolnościowcem w rozumieniu XIX wieku i nie dokuczał mniejszościom narodowym, nie rozumiał jednak, że w erze państw narodowych nie ma miejsca na wskrzeszenie RON. Sytuacja mniejszości w okresie 1925-1935 wyraźnie się poprawiła. To co się działo po jego śmierci to inna sprawa kaloszy, chociażby odsunięcie Józewskiego od rządów na Wołyniu.
@Kjedne: Według mnie żadnego porównania z Mussolinim nie ma bo Piłsudski wbrew temu co usiłowali nawet w drodze ustawowej przeforsować komuniści po wojnie nie był faszystą. Był antydemokratycznym dyktatorem, okej. Jeśli to już dyskwalifikuje go w Twoich oczach to rozumiem. Ja tylko zwracam uwagę na to, że za jego rządów zdecydowanie poprawiła się sytuacja mniejszości narodowych w porównaniu do lat 1922-1926 i 1935-1939 r. Dyskutować można też, czy gdyby nie przewrót
@Kosmiczny_pies_Kazak: może właśnie dlatego, że narodowi który w #!$%@? wycierpiał najpierw od nazizmu, a potem od komunizmu przykleja się łatkę rasistów i ksenofobów, bo nie chcą importować #!$%@? z Zachodu
. W czym się ta nienawiść niby wyraża? Chodzą ludzie z pochodniami i się #!$%@?ą kwadrat czy jak?
@januszerka: Przykleja się łatkę, aha. Po co hiperbolizujesz, nienawiść jest tylko wtedy jak się chodzi z pochodniami? Btw. na to przyjdzie pora chociaż w Białymstoku już mieliśmy preludium, co widziałem to na własne oczy. Pewien komunista, nie będę mówił jaki, może sam znajdziesz, powiedział, że w Polsce za komuny panował system synonimów, gdzie prawo nie znaczyło prawo, a wolność nie znaczyło wolność. To co Ty teraz piszesz, twierdząc, że wszystko jest
KosmicznypiesKazak - @januszerka: Przykleja się łatkę, aha. Po co hiperbolizujesz, ni...

źródło: comment_1592127651igBCeAKqqegcEor0OSB9V2.jpg

Pobierz
Polacy, oczywiście jeżeli mowa o większości, to ma w wywalone co kto i z kim.


@ewaaaxxx: Ty najwyraźniej nie masz wywalone.

tu im wbija lgbt i chcę małżeństw, adopcji dzieci, nauczania w szkołach.


Jak wiele osób w Polsce, masz problem ze zrozumieniem jednej podstawowej rzeczy. Przyznanie pewnej grupie społecznej praw, których nie mają, nie oznacza dyskryminacji czy jakiegoś ubytku dla twoich praw. Może gdyby w szkole było te straszne nauczanie to
Wydaje się, że naród który coś w historii wycierpiał powinien być wyczulony na cierpienia innych


@Kosmiczny_pies_Kazak: najpierw trzeba zauważać, że to są jacyś inni, którzy w jakiś sposób cierpią, a nie semi zewnętrzna grupa, która ma na celu afiszowanie się i narzucenie nam czegoś
@tak_ze_ten: Po raz wtóry pytam w jaki sposób przyznanie pewnej grupie społecznej praw, których bez powodu się jej odmawia będzie skutkowało narzuceniem Ci czegoś? Nie będziesz mógł bez powodu szkalować gejów w internecie? Spoko, znajdą się nowi wrogowie, może Pis wróci do stonek ziemniaczanych.
@Kosmiczny_pies_Kazak ale w sumie tak zupełnie szczerze to kto nienawidzi? Bo serio jak gadam z ludźmi chociazby o obecnej sytuacji w kraju to wszyscy zdziwieniu i ich w sumie te mniejszości nie interesują. Także to jest chyba tylko nienawiść polityków i media które o tym mówią i ew nakręcają spirale. Na prawdę nie spotkałem w życiu człowieka który traktowałby ich jakaś szczera pogardą. Chyba że tak dobrze trafiałem całe życie na tolerancyjnych
ale w sumie tak zupełnie szczerze to kto nienawidzi?


@Scutacarus: Wpisy wyżej ludźmi z którymi dyskutowałem?

Na prawdę nie spotkałem w życiu człowieka który traktowałby ich jakaś szczera pogardą


Mówimy tyle na ile pozwala nam sytuacja. To, że ktoś w sprzyjających okolicznościach będzie kopał geja albo krzyczał "#!$%@?ć pedały" vide Białystok nie oznacza że takie samo stanowisko będzie wyrażał w trakcie casualowej rozmowy z typkiem którego widzi raz na tydzień przy
KosmicznypiesKazak - > ale w sumie tak zupełnie szczerze to kto nienawidzi?

@Scuta...