Wpis z mikrobloga

Pora na drugą recenzję dań ze świerszczami z #kaufland ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na wstępie pragnę przeprosić, ale zamiast świerszczowego bolognese będą świerszczowe falafele. Zapomniałem że nie mam makaronu ¯\_(ツ)_/¯

Przygotowanie falafeli wygląda tak, że do 100g proszku dodajemy 100ml wody, mieszamy i czekamy aż napęcznieje. Następnie formujemy z tego 6 kotlecików i pieczemy 15-20 minut w temperaturze 140 stopni.

Jeśli chodzi o smak, to świerszcze są bardzo słabo wyczuwalne. Mąka ze świerszczy stanowi zaledwie 10% składu, natomiast 45,5% to mąka z ciecierzycy i to właśnie jej smak dominuje w daniu. Jeśli ktoś nigdy wcześniej nie jadł świerszcza to nawet się nie zorientuje że jakieś tam były. Ci co jedli, też się nie zorientują. Falafele smakują jak falafele. To danie można traktować wyłącznie jako ciekawostkę i demonstrację że odrobina świerszczy dania nie zepsuje.

Cena: 16 zł.

Makrosy na 100g:
energia 410 kcal
tłuszcze 20g (nasycone 2,3g)
węglowodany 29g
białko 20g

W komentarzach więcej zdjęć.

Poprzednia recenzja prażonych świerszczy: https://www.wykop.pl/wpis/50040177/no-hej-miraski-wlasnie-wrocilem-z-kaufland-z-torba/

Wołam tych, co plusowali aby ich zawołać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Monetkouer @tombeczka @Voltaire @Blaskun @Kojbosz @doser93 @Yuutsu @pollos @Herostrates94 @Zabcio @Ochlapto @Arean9 @Konsmetal @Herbi3000 @Badyl69 @lukaszp89 @Rymcymcymw @JaTuTylkoNaMoment @1950M @mniamrampampam @greengreq @Deromoniz @Yhymcoo @Deodatus @Demoludek @FirankowyPotwor @xomarysia

#recenzja #swierszcze #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1592074025lOK9avLCJWuqdBMNRAjMUd.jpg
  • 33
@kropek00: jadłeś już któreś z tych smażonych? nie chce 100 wydawać na wszystkie smaki. Ciekawe czy ten trend rozwinie się na przestrzeni lat i ceny spadną do poziomu chociaż wołowiny.