Wpis z mikrobloga

@AleToNieJa: Mój ją zjadł (nadgryzł).
Na zdjęciach reklamowych psy są super szczęśliwe a mój Gałgan nie dał się przekonać do położenia się na niej.

Dwa tricki z zeszłego lata:
Wentylator wiejący na miskę z lodem (lub też kilka butelek z lodem) - pies sobie znalazł sweet-spot, gdzie mu odpowiadała temperatura.
Jeśli się chowa pod jakiś stołek czy inną konstrukcję to można przez górę przerzucić mokry ręcznik a na nim położyć
  • Odpowiedz
@qdt2k: O te patenty na pewno wyprobuje bo Jack zbytnio nie chce nawet wychodzic na lekko dluzsze spacery przez ta duchotę.
A moje pytanie o mate wynika stad ze znalazlam w gazetce netto taka i się zastanawiam czym rozni sie taka za 40zl od takiej za ponad 100 np z maxi zoo
  • Odpowiedz
@AleToNieJa: Pewnie marką. Może też wielkością maty, bądź grubością wkładów (pojemnością cieplną). One wszystkie działają na tej samej zasadzie.
Ja musiałem przeorganizować spacery. Rano i wieczorem są dłuższe a w ciągu dnia częściej, ale po 15-20 minut. Park obejść, wypsikać ładunek i jak mi zaczyna dyszeć to zwijamy się do domu. Butelka z wodą obowiązkowo w kieszeni.
  • Odpowiedz
@qdt2k: Hmm to chyba pojde po nią i zobacze czy ja w ogole zaakceptuje bo aktualnie są proby walki z wiatrakiem ;p Ja odpuscilam spacery do lasu bo mam do niego kawal drogi a gdy juz w nim jestesmy to pies idzie jak na skazanie
  • Odpowiedz
@AleToNieJa: mój w ogóle nie wchodzi na matę, ale on ogólnie nie chce leżeć na niczym, co jest przeznaczone dla psa.

Spacery krótkie, jak dłuższe, to nad wodą, żeby sobie mógł wejść pomoczyć ogon... I jakoś doczekać do jesieni
  • Odpowiedz
@r__k: Ja tam idę swojego strzyc. Dwa tygodnie temu poszło na 16 mm ale kolejnych dwóch nie przetrwa. Do jesieni będę musiał mieć wyżłopodobnego psa.
  • Odpowiedz
@r__k: Moj jedzie za miesiąc na wieś gdzie bedzie mial 2min do rzeki wiec luz ale pewnie by mu sie przydała do auta bo kilka godzin tam spedzi a nie chce zeby sie meczyl.
  • Odpowiedz
@qdt2k: sierść daje chłodzącą warstwę, podobno właśnie nie powinno się strzyc na lato ¯\_(ツ)_/¯ no i jakoś go nie widzę w krótkim futrze :D

@AleToNieJa: w aucie klimatyzację. Z tymi matami jest tak, że pies musi mieć wybór czy chce na niej leżeć i mieć możliwość zejścia w dowolnym momencie :) więc w aucie też tylko na kawałek siedzenia możesz położyć właściwie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AleToNieJa: mam jakaś taką za ok 40 zł kupioną w Tkmaxxsie.
Kupiłam w kwietniu tamtego roku i początkowo pies mocno gardził, ale nadszedł czerwiec i się z nią przeprosiła i zaczęła z niej korzystać.
Dalej potrafi wybrać kafelki, czy panele jako miejsce do chłodzenia, ale przeganiam ją stamtąd na matkę i akceptuje ten stan rzeczy bez focha. Nie lubię jak mi leży na gołej podłodze, bo zaraz ma gołe placki
  • Odpowiedz
@mikaliq: Jak się kłopot z łokciami od leżenia na twardym pojawia polecam posmarować Elastopadem. Tylko przed spacerem, bo to jest jakoś strasznie kuszące do zlizywania zaraz po wsmarowaniu.
  • Odpowiedz
@mikaliq: Poszlam dzis do netto i dorwałam ostatnia sztuke za 35 zl :) Poczatkowo nie wiedzial o co chodzi i szybko rezygnowal z lezenia na niej pozniej go przykrylam nia i chyba skumal ze to cos dobrego.
Szczotkuje go co dwa dni i czasem uzywam tez furminatora bo ma siersc po borderze
  • Odpowiedz