Wpis z mikrobloga

#bmw #motoryzacja #samochody #f30

Czy silniki dwulitrowe w bmw są tak tragicznej jakości jak opisują ję w internecie? Chodzi mi zarówno o diesla jak i o benzynę. Nie chce brać bmw trzylitrowego bo nie stać mnie na jego eksploatację i na sam zakup bo ceny o kilkanaście tysięcy wyższe.
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@PiotrokeJ nie są. Miałem kilka. Po któryms tam roku miał sporo zmian. Mój aktualnie ma niecałe 200k i nawet nie trzeba rozrządu robić. Zresztą sam rozrząd na oryginalnych częściach w sprawdzonym zakładzie to masz 2700 zeta. Brutto.

Generalnie polecam. Tylko w wersji 150 kucy nie jedzie to za bardzo w 5er. Za to mało pali
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: Bardzo drogie auto w eksploatacji i marnej jakości no ale fajnie wygląda i jeździ (napęd na tył).
Osobiście drugi raz bym nie kupił. Nie rozumiem też dlaczego ludzie świadomie pchają się w silniki z wadami fabrycznymi, gdzie trzeba je wyciągać i rozbierać, a wiadomo że po złożeniu w naszych warsztatach bywa różnie.

Ja bardzo mocno odradzam 2 litrowego diesla, na innych się nie znam.
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: o jaki silnik byś się nie zapytał to zaraz ktoś przyleci i będzie tłumaczył że to najgorsza #!$%@? i same problemy i najlepiej to kupić seicento albo passata 1.9tdi xD A o słabszych wersjach zawsze dowiesz się najwięcej, bo idioci sprowadzają takie najtańsze perełki od niemca a potem czytasz #!$%@? januszy że w jego dziesięcioletniej igiełce 173kkm przebiegu wszystko się #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PiotrokeJ: szukaj takiej, która miała częstsze wymiany oleju. W dieslach jest stały problem z chlodniczka spalin (jest at w aso na to). Co jakiś czas warto wymienić mebrany od odm bo to one odpowiadają za gro usterek. Częściej trzeba zmieniać filtr powietrza (bmw zaleca co drugą wymianę oleju co zabija turbiny)

Gorszym wynalazkiem są benzyny r3 i...v12
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ mam od 120k 2.0d 136km i jedyne co robię to raz na kilka tankowań zalewam lepszego diesla, verve albo nitro z shella. Spalanie przy normalnej jeździe 6l, przy agresywnej jakieś 8 a jak dziadek to 5z groszami na 100. Z miejsca zbiera się średnio ale za to od 40km/h zbiera się przyzwoicie.
Przyjaciel ma 2.0 r6 w benie i nie narzeka.
Jak dla mnie przepis jest jeden, kupuj co chcesz
  • Odpowiedz