Wpis z mikrobloga

mirki od #herbataboners pijecie matchę? Czy odczuwacie jakieś efekty i jak najczęściej zaparzacie - gorącą, zimną? czym mieszacie?

Póki co moje spostrzeżenia - to taka esencja zielonej herbaty. Wyczuwam ten sam charakterystyczny posmak tylko wzmocniony x 100. Najbardziej jestem ciekawa efektów długofalowych

#herbata #matcha
  • 12
  • Odpowiedz
@kociooka: 70 - 75 stopni, choć zalecana jest 80. Wszystko zależy od tego jaka matcha, jakość jest tutaj kluczowa.

Co masz na myśli mówiąc o długofalowych efektach?

Wysoka zawartość l-teaniny w matcha wpływa między innymi na fale mózgowe:

Research indicates that after consuming matcha tea, the brain exhibits numerous alpha brain waves.

Alpha is a name for a particular brain wave frequency. When brainwaves are in alpha frequency, a person is
  • Odpowiedz
  • 0
@wund3r: A możesz podać przepis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomosano: mam od Moya Matcha - organiczną, wydaje mi się, że to jedna z lepszych. Ciekawe są te fale :) czyli w pracy raczej pic nie będę :P

Długofalowe efekty - miałam na myśli np ogólne samopoczucie, poziom energii i zmęczenia w ciąg dnia, umiejetność skupienia. Ale faktycznie to jest chyba napój działający doraźnie jak kawa
  • Odpowiedz
Moya Matcha


@kociooka: Ile za nią płacisz? Myślę, że w duża część ten ceny to marka i marketing. Osobiście polecam zamawiać bezpośrednio z Japonii - wyższa jakość i jednocześnie niższa cena.

Kofeina zwarta w herbacie trochę równoważy ten efekt, wydaje mi się, że to bardziej produktywny poziom relaksu.

https://www.yuuki-cha.com/organic-green-tea/matcha - tylko organic, powyżej 3000 yenów masz już top of the top, choć każda w ich ofercie jest dobra. Przy okazji spróbuj
  • Odpowiedz
@kociooka: Sprawa prosta. Gotujesz wodę, wlewasz do naczynia w którym chcesz pić tak z 100ml (mój kubek ma 330ml) lekko przestudzonej wody, wsypujemy herbatę i rozcieramy jak do standardowego naparu. Do naparu zazwyczaj wlewam mleka sojowego waniliowego i doprawiam kroplą ekstraktu z wanilii. Dodaje kilka kostek lodu. Jak lubisz bardziej na słodko możesz dodać syrop cukrowy waniliowy. Kiedyś w Starbucks piłem podobną i zakochałem się :3. Na takie upały jakie się
  • Odpowiedz
  • 0
@tomosano: Dziekuje () moya kosztuje faktycznie niemało. A długo przesyłka z Japonii idzie?

@wund3r: Brzmi super :) a gdzie kupujesz mleko sojowe waniliowe? I ekstrakt? Mam kokosowe w lodówce, na razie spróbuje z tym. Sorry za tyle pytań xD
  • Odpowiedz
@kociooka: Mam nadzieje, ze Ciebie nie zniechęcę, bo z pewnością nie w Japonii XD. Najbliższy otwarty sklep jaki mam to Auchan i tam kupuje mleko i ekstrakt :)
  • Odpowiedz
@kociooka: piłem tę średnio cenową matchę od Moya matcha i smakowała mi średnio, stąd dodawałem do niej spienionego mleka. Co do efektów to standardowo jak przy dobrej herbacie - większa energia i lepsza koncentracja, o długofalowych efektach nie powiem bo piłem ją nieregularnie
  • Odpowiedz