Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: podejrzewam, ze dlatego, ze byc moze nalezysz do "bananowej mlodziezy", oczywiscie moge sie mylic. Tak jak ktos wczesniej napisal, obczaj sobie dawnych silaczy, zawody strong manow, albo w podnoszeniu sztangi. Ja smiem nawet twierdzic, ze dzisiejsza moda na ultra fit sylwetke, przeciazanie organizmu bieganiem itp bedzie mialo negatywne skutki zdrowotne w przyszlosci dla tych osob, ale poczekamy, zobaczymy. Chociaz pewnie nikt sie nie przyzna, ze jego bol plecow, czy odnawiajaca
Bo siła idzie z masy. Popatrz na zdjęcia siłaczy z lat dwudziestych czy trzydziestych, przed „wynalezieniem siłowni”- zwykle grubasy.


@Kefir91: ta z dupy idzie siła. Siła a masa nie mają nic wspólnego. Siła bierze się głownie z adaptacji centralnego układu nerwowego i w jakimś tam też stopniu z masy mięśniowej ale to nie jest takie proste.
Proste natomiast jest to, że żeby zbudować siłę trzeba się dobrze i szybko regenerować, co
@Megawonsz_dziewienc mówię jako fizol. Teraz wyglądam dobrze bo się pilnuje. Ale tak na szybko, w liceum ćwiczyłem, wyglądałem dobrze. Później firma, praca fizyczna i zacząłem się zapuszczać, sadło jak u drugiego Pana z mema. Obudziłem się w porę i odstawiłem 2-4 piwka wieczorem, przestałem jeść 2 razy dziennie w sposób łapczywy i do mega zapchania, zmieniłem też potrawy, z tłustych kotletów wieprzowych w białym pieczywie z sosem np na chudego kurczaka/krowe z