Wpis z mikrobloga

@GrochenMochen

mial na sowim koncie 19 uwag w pracy


Pamiętaj, że dane bez grupy porównawczej możesz sobie w dupę włożyć. Równie dobrze może być tak, że na każdego policjanta w prewencji, podczas załóżmy 15 letniej służby, składa się średnio 20 zażaleń.

Nie wiem jak jest naprawdę, ale póki co wuja mi to mówi.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen:

ehh dzieci... Dobra to ja wyjasnie te gowno co zes wypocil...mam znajomych w policji i jak ktory kolwiek z policjantow ma 3-4 uwagi czy nagany to maja wylot.


Cieszy mnie ze oprocz oczytanego brata masz jeszcze znajomych w policji. Jestes swiatowym czlowiekiem.
Tylko niestety stotujesz bardzo brzydka manipulacje. Pisales wczesniej o 'uwagach', co w jakims tam stopniu odpowiada ang. 'complains' a teraz zeby poprzec swoja teze piszesz 'uwagi czy nagany'. Uwaga i nagana to 2 rozne rzeczy. Derek Chauvin mial na swoim koncie 18 complains, czyli 'zazalen' (ew. jak pisales uwag). Z tych 18, tylko 2 zostaly uznane przez dep. policji za jakkolwiek zasadne. Uwage/zazalenie na policje moze w USA zlozyc kazdy. Moze ona byc zlozna nawet za taka blachostke jak 'niepodowiedni ton' funkcjonariusza. Jesli policjant wylatywalby z pracy za 3-4 uwagi to bybly raj dla przestepcow. Wystarczy ze 4 bandziorow sie zmowi i na kazdego policjanta napisza uwage, i pyk nie
baidu - @GrochenMochen: 
 ehh dzieci... Dobra to ja wyjasnie te gowno co zes wypocil....

źródło: comment_1591817463EqeDjtF2FMKsSUnllFBy1n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
mam znajomych w policji i jak ktory kolwiek z policjantow ma 3-4 uwagi czy nagany to maja wylot.


@GrochenMochen: czyli wystarczy, że napiszę 4 skargi na policjanta, który mi się nie podoba i gość wylatuje z pracy? Tak, na pewno tak to własnie działa.

Ta liczbe wielu politykow komentowalo ze policja i ich system nadaje sie do poprawy i to byly glosy ze strony republikanow i
  • Odpowiedz
W USA jest az takie rasizm ze prezydentem przez 2 kadencje byl czarny.


@baidu: ten prezydent, gdy był młodym prawnikiem w Chicago po studiach, gdy stał w schludnym służbowym garniturze, zdarzało się że nie był zabierany przez białego taksówkarza, gdy ten podjeżdżał i widział kto ma wsiąść. Zdarzało się też że białe kobiety nie chciały z nim wsiadać do jednej windy.

To że taki Tusk rządził dwie kadencje, to nie
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: O Cię huju złoty. O ja walę. Tak sprasowanego mózgu to ja już dawno nie widziałem 0.o.

A swoją drogą w USA nie ma rasizmu ze strony białych. To są pojedyncze przypadki, gdzie występuje prawdziwy rasizm. To co jest w USA to zwykłe logiczne podejście. Nie każdy czarny to morderca i złodziej, ale też nie każdy człowiek z nożem na ulicy będzie oznaczał nożownika, a jednak, gdy taki by stanął naprzeciwko Ciebie to byś s--------ł co najmniej na drugą stronę ulicy. I tak samo jest z czarnymi. Nie będą się ludzie zastanawiali czy ten mu w-------i albo go zaszlachtuje czy jednak się okaże miły, bo CZARNI SĄ RASISTAMI wobec białych i nie tylko. Czarni codziennie mordują białych i żadne media się o tym nie zająkną, a gdy biały i to przypadkiem zabija jednego czarnego to zamieszki na całe stany... gdzie czarni to wykorzystują do kolejnych pobić, morderstw i grabieży. Nierzadko ofiarami są Azjaci, którzy sami muszą bronic siebie i swojego dobytku siedząc na dachach z bronią.

Oczywiście czarni zabijają jeszcze siebie nawzajem, ale to już kwestia wojen gangów, a nie typowego
  • Odpowiedz
@baidu
@bh933901
@DanteTooMayCry
Tak a wiecie czemu tak jest? Czemu afroamerykanie nie umieją się stosownie zachować? Nie umieją żyć jak każdy inny obywatel? Dotyczy to również Meksykanów. Bo ci ludzie żyją w biedzie, nie mają wykształcenia i nie mają pieniędzy. Są w dużej większości w niższej klasie społecznej. Ciąg przyczynowo skutkowy jest dużo szreszy niż wam się wydaje. Mówienie że nie ma rasizmu w kontekście biali wobec czarnych. No
  • Odpowiedz
@GrochenMochen:

Tak a wiecie czemu tak jest? Czemu afroamerykanie nie umieją się stosownie zachować? Nie umieją żyć jak każdy inny obywatel?


Widziałem, że to napiszesz. Wasza standardowa śpiewka. Nie. Mnóstwo ludzi żyje w biedzie i nie zachowują się jak dzikusy. Oczywiście bieda ma powiązania z przestępczością i patologią, ale to patologia generuje biedę, a nie na odwrót (np. mogliby się za siebie wziąć, ale wolą chlać pogłębiając patologie, a odwrotnie, są dzieci, które widząc inni świat, nie chcą być patologia i zrywają z nią, wychodząc na ludzi, bo pracują nad tym, a nie płaczą nad losem). Ja Ci powiem dlaczego naprawdę tak się
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Ale ja znam linię obrony czarnych w USA, nie pisz do mnie, jakbym pierwszy raz w życiu wyszedł z lasu. Tylko że ten argument, to znaczy twierdzenie, że cały problem murzynów to to, że startują z biednego środowiska i to stanowi taką barierę nie do przeskoczenia ma przynajmniej kilka problemów.

Wyjaśnienie takie opiera się na bzdurnym dogmacie, że istnieje sprzężenie zwrotne dodatnie w rozwoju społeczności, to znaczy im jesteś bogatszy, tym szybciej się bogacisz, stąd czarni są pozbawieni szans w wyścigu z białymi, bo ci biali byli bogatsi kiedyś, więc będą bogatsi już zawsze, o ile się ich nie rozkułaczy. Zjawisko to jednak nie jest nigdzie obserwowane, wręcz przeciwnie, krajom i społeczeństwom bogatym trudniej jest utrzymywać nawet stały dystans, bo innowacyjność jest trudniejsza niż naśladownictwo i kopiowanie już sprawdzonych rozwiązań. Dlatego też kraje biedne potrafią nadganiać te bogate, patrz: kraje wchodnioazjatyckie, które potrafiły w ciągu kilku dekad z krajów zacofanych osiągnąć wysoki poziom rozwoju.

Zjawiska tego nie obserwujemy również na poziomie rasowym w społeczeństwach mulitkulturowych. Gdy Żydzi przybywali do USA w XIX wieku, byli zwykle ludźmi biednymi, żyli w ruderach i można ich było określić jako wartstwę skrajnie ubogą. Dziś są jedną z bogatszych społeczności USA, uznawaną za elitę. Dlaczego? Bo Żydzi reprezentują kulturę samodoskonalenia i oszczędności. Do wyjścia z biedy potrzebne są więc czynniku kulturowe, które są skrajnie obce społeczności czarnych. Jak pisał bodajże Thomas Sowell, czarny profesor ekonomii, gdy w czasach szkolnych był zdolnym uczniem, był nazywany pogardliwie przez czarnych kolegów "białym", bo prezentował te cechy charakteru, które czarni uważają za frajerstwo. I to jest problem czarnych, ich murzyńska kultura łatwego cwaniactwa i nieumiejętność życia w zorganizowanej, wysublimowanej cywilizacji. A nie trudny start materialny, który charakteryzował inne społeczności: Żydów, ale także białych imigrantów z Niemiec czy Irlandii, uciekających ze swoich krajów od śmierci głodowej w czasach
  • Odpowiedz
@bh933901: No właśnie sam napisałeś czemu jest taki problem. Nawiązałeś do żydów gdzie ich KULTURA zmusiła ich do bogacenia się. Również Niemcy Irlandczycy, francuzi i Polacy tak samo mieli w USA, czemu? bo kultura i wychowanie. Afroamerykanie nie mieli tego w swojej historii bo zawsze byli spychani na margines społeczny i nie mieli szans wykształcić się, tylko szli w stronę biedy i rozbojów.
@DanteTooMayCry:
Nie to nie jest
  • Odpowiedz
Afroamerykanie nie mieli tego w swojej historii bo zawsze byli spychani na margines społeczny i nie mieli szans wykształcić się, tylko szli w stronę biedy i rozbojów.


@GrochenMochen: Bzdura kompletna, biali imigranci w USA to potomstwo niewykształconego chłopstwa i robotników, nie mieli żadnej szczególnej podstawy kulturowej. Wypracowali ją w samej Ameryce, gdzie spotkali się z innymi warunkami niż w Europie, gdzie musieli liczyć na siebie, a nie na pana feudalnego czy rząd. Tak wykształciła się kultura niezależności i indywidualizmu, którą bez problemu przyjmowali wszyscy biali przybysze w USA. Poza czarnymi.

Żydzi to w ogóle od wieków byli na marginesie społecznym, ale nie jak czarni, że mieli wszelkie prawa, tylko nie potrafili ich wykorzystać, tylko faktycznie byli pozbawieni prawa do uprawy ziemi i nie nadawano im praw szlacheckich. Zajęli się więc jedyną rzeczą, którą mogli: wolnymi zawodami, kupiectwem i rzemiosłem. Nie ze względu na kulturę. Kulturę wykształcili jako reakcję na ich sytuację, jako sposób dostosowania się. Rozwój intelektualny był w przypadku ich nieodzownym warunkiem zajmowania się rzemiosłem i usługami, dlatego wykształcili taką kulturę, a nie
  • Odpowiedz