Wpis z mikrobloga

Dobrze że nie dałem sobie ręki uciąć bo bym nie miał ręki :P
Nvidia można powiedzieć potwierdziła wygląd shroudu i chłodzenia w 3080.
Dzisiaj wypłynęło kolejne zdjęcie. Mówiłem że nie ma to prawa bytu w przypadku jeśli to bedzie jedna komora.
Jednak ma przy 2 odseparowanych komorach chłodzenia i tak wlasnie Nvidia zrobiła.
Jest to chyba lekki ukłon w kierunku kart pionowo montowanych w budach które zazwyczają mają problem z duszeniem się przy panelu bocznym. Tak jak choćby miało to u mnie miejsce w przypadku budy 680X gdzie MSI Trio X dotykało niemal wiatrakami szyby.

Jednakże przekombinowane niepotrzebnie.
Koszt samego chłodzenia został potwierdzony także i wynosi 150USD za SZTUKE xD
Oczami wyobraźni już widze ceny tych kart xD

najbardziej mnie ciekawi to unikatowe w skali historycznej PCB z ogromnym wycięciem.
Samo R&D by zaprojektować taki element pewnie pochłonęło masę pieniążków.

Mój wpis z wczoraj byście nie mówili że jestem hipokrytą :P gdy uznałem to za koncept a nie za final product.
https://www.wykop.pl/wpis/49956745/nie-wiem-jak-spora-czesc-z-was-ale-ja-uwazam-ze-te/

#pcmasterrace #nvidia #kartygraficzne #rtx
Shewie - Dobrze że nie dałem sobie ręki uciąć bo bym nie miał ręki :P
Nvidia można p...

źródło: comment_1591790425HU5oQqs96SL26H9HS5sBAP.jpg

Pobierz
  • 12
@Shewie: Ten obrazek który pokazałeś jest ciekawy bo oznacza że to cholerstwo będzie bardzo prądożerne, skoro sama sekcja zasilania potrzebuje osobnego chłodzenia.

A cena? Cóż, od 4 generacji na start karty są tylko droższe.
@a231: no właśnie to jest kwestia która mnie najbardziej zaskakuje.
Ponieważ skoro dokonali przeskoku do nowego nodu to konsumpcja powinna być zdecydowanie niższa.
Samo AMD już zapowiedziało że RDNA2 (karty które wyjdą) będą brały 2x mniej prądu per FPS niż obecne 5600 i 5700XT.
U Nvidii 2080ti FE ma TDP ustalone na 320W - i to w starym procesie technologicznym.

Teraz widze ze 3080ti i 3090ti (odpowiednik Titana) 350W +

Skoro
Koszt samego chłodzenia został potwierdzony także i wynosi 150USD za SZTUKE


@Shewie: mam nadzieję że się będzie dało kupić gołe PCB. Planuję chłodzenie wodne i bloki na obecną generację kosztują taniej.
@Shewie: może wyjdzie że karty z fabrycznym blokiem w stylu SeaHawk albo Poseidon kosztują podobnie co founders edition. Bloki i tak są od EK a takie karty mają zwykle odblokowane TDP w biosie. Zobaczymy.
@Shewie: i tak i nie. W momencie jak kupowałem 1080ti to była prawda.

W czasie kiedy się łamałem czy jendak nie kupić 2080ti wersja z blokiem chodziła po 5k netto z groszem a karty chłodzone powietrzem 4.5-4.7k. Blok to 100-150 eur więc nie było aż tak źle. A producent daje w takiej karcie najwyższy power limit poza kingpinem jaki widziałem i zezwolenie na rozbieranie karty bez utraty gwarancji.

Dopóki nie zobaczyłem