Wpis z mikrobloga

ŁO CIE #!$%@? ( ʖ̯)

Zrobiłem i postawiłem na próbę sobie 5 paneli akustycznych, żeby mieć mniejszy pogłos.
W sobotę krótki test na dyktafonie itp... myślę sobie no zajebiście jak w kabinie, jest różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj we wtorek dopiero wróciłem do pokoju pomiksować muzykę.
Tak siedzę odtwarzam, raz drugi. Myślę co do kur. Taki wyrazisty mięsisty bassik, co ja #!$%@? ustawienia z tyłu monitorów pozmieniałem? Czy jaki #!$%@?... po spacji nic nie słychać XD Zawsze myślałem, że program jeszcze z pół sekundy działa aż się zatrzyma XDDD

I tak się odwracam i ooo.. #!$%@? to aż taka różnica.
Dosłownie jakbym zmienił głośniki na inne. Toż to miksy to ja będę w godzinę #!$%@?ć, a tak to zawsze coś nie pasowało w nich a nie są to duże monitory bo 6,5 cala xD

Podjarałem się #!$%@? tak banalną rzeczą.
Materiału mam jeszcze na 4 kolejne, czyli razem 9 paneli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Muszę skołować jeszcze wkrętarkę z udarem i nie mogę się doczekać aż to powieszę na ściany.

Nie sądziłem, że adaptacja akustyczna AŻ takie ma znaczenie. Wiecie, no bywałem w innych studiach itp, ale jak się jest przyzwyczajonym do swojego sprzętu i nie ma porównania to różnica jest KOLOSALNA

#produkcjamuzyki #muzyka #diy #majsterkowanie #audio
Damianowski - ŁO CIE #!$%@? 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

Zrobiłem i postawiłem na próbę sobie 5 panel...

źródło: comment_1591730014pu1FjW6j3eR58iAUJgDMYL.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
Elegancko :) co masz na myśli mówiąc interfejs? Ps. Uroczy ten subwooferek pod stołem :D Pa na moje, 98kg sztuka. Narazie lecą w mono bo trochę do poprzesuwania mam salonie :)


@cichaj: O #!$%@? XD słuchasz samych subwooferow? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie lepiej dorobić jeszcze dwie dziury na średnie i wysokie?
  • Odpowiedz
Ale nie posiadam jeszcze interfejsu audio, więc nie mam nawet jak ich sprawdzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Patyczakk9: pójdą bez interfejsu, wystarczy mieć kabel jack 35mm stereo rozgałęziony na dwa jacki 63mm mono (albo RCA, w zależności od gniazd na głośnikach).
  • Odpowiedz
@cichaj: Myślałem o Behringerze UMC202, ale nigdzie nie ma :(
@bscoop: też tak myślę, ale nie mam takiego kabelka + zastanawiam się, czy jakość dźwięku / głośność nie będzie inna, niż z interfejsem

  • Odpowiedz
@Patyczakk9: jakość będzie na tyle dobra, na ile wbudowana karta dźwiękowa pozwala. Na pewno nie będą brzmieć gorzej niż głośniki komputerowe z których korzystasz. Najważniejsze to nie podpinać do nich cieniutkich marketowych kabli audio.

Z kart dźwiękowych polecę serię Steinberg UR, nawet używane - modele sprzed 5 lat mają nadal aktualizowane sterowniki do dziś.
  • Odpowiedz
@Damianowski: z jakiego materiału są te tkaniny? W sumie takie panele byłyby dodatkowo ciekawym elementem wystroju wnętrza jeśli byś dobrał odpowiednie tkaniny z wybranym wzorem lub nadrukiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Damianowski: z jakiego materiału są te tkaniny? W sumie takie panele byłyby dodatkowo ciekawym elementem wystroju wnętrza jeśli byś dobrał odpowiednie tkaniny z wybranym wzorem lub nadrukiem.

@bscoop: cos ala zamsz
  • Odpowiedz
@cichaj: A ile trzeba mieć takich paneli? Ja na 3 metrowej ścianie planuję rzucić wielkoformatowy plakat rozdzielony na 5 części: 40x100, 40x80x2 i 40x60x2, czy to wystarczy? Czy pozostałe ściany i sufit też tego wymagają? Meble? Jest jakiś dobry artykuł o tym (może być po ang)?
  • Odpowiedz
@cichaj: już poguglałem, ale te poradniki niestety rzadko wspominają jak właściwie określić kiedy akustyka jest zadowalająca :/ więc doszedłem do wniosku że Mirek lepiej doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cichaj: ano, tak właśnie planuję zrobić, najpierw akustyka a potem kupienie kolumn. Miałbyś może ochotę zerknąć na szkic w wolnej chwili i wskazać ewentualne braki / błędy?
  • Odpowiedz
@cichaj: link szkic - robiony głównie z gotowych elementów w sketch up. Brakuje mi pomysłów co zrobić ze ścianą gdzie są drzwi wejściowe do pokoju. Nie jestem pewien czy bass trapy są rozstawione sensownie. Czytałem że grube zasłony są całkiem niezłym elementem poprawiającym akustykę.

Czego brakuje na obrazkach - dyfuzory w rogach przy suficie zgodnie z załączonym obrazkiem. Nie wiem czy się bawić w wytłumianie samego sufitu jakimiś podwieszanymi panelami.
Na
NPC_358034 - @cichaj: link szkic - robiony głównie z gotowych elementów w sketch up. ...

źródło: comment_1595844845YNLMzAvD87cVzHv1aAcbPH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cichaj: za mną będą plakaty w grubych ramkach wypełnionych materiałem absorbującym ;p póki co tylko sufit pozostaje w planach goły bo jeszcze nie wiem jak to ugryźć

A pomysł z półkami na książki dobry, pomyślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz