Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w ogromnym międzynarodowym banku jako analityk AML, czyli w skrócie prowadzimy procesy sprawdzające i weryfikające klientów banku, czy czasem dany kontrahent nie zajmuje się podejrzaną aktywnością, np. praniem brudnych pieniędzy z narkotyków.
Jednym z wielu elementów mojej pracy jest ocena ryzyka kraju, w jakim dany kontrahent się zajmuje. W przypadku firm ma to istotne znaczenie gdzie dana firma funkcjonuje jeżeli weźmiemy pod uwagę poziom prawdopodobieństwa występowania prania brudnych pieniędzy. Np. taki Iran objęty sankcjami albo Ukraina z ogromnym wskaźnikiem korupcji i nepotyzmu, są klasyfikowane jako kraje niebezpieczne i wysokiego ryzyka. Dużo jest tych ryzyk, ale chcę wam przedstawić co się dziś odjaniepawliło u nas w banku.
Z dniem dzisiejszym dostaliśmy nowe procedury w których Polska została zaklasyfikowana podobną skalą zagrożenia jeżeli chodzi o poziom korupcji, nepotyzmu i niestabilności systemu sądownictwa co np. Ukraina. Mamy najwyższe ryzyko. Oczywiście są to procedury wewnątrzbankowe ustalone przez analityków bankowych, jednak dla mojego banku (należy on do top10 największych banków świata) Polska jest takim samym krajem jak Ukraina, Białoruś, Kolumbia, Wenezuela, Pakistan, Rosja, Sudan, Libia, Nigeria, Afganistan, Indie itd.
Zmiana tego ryzyka została umotywowana ostatnimi wydarzeniami w kraju jeżeli chodzi o reformy sądownictwa i zanik trójpodziału władzy.
Zaszczytne grono!

#bekazpisu #korposwiat #polska #mojkrajtakipiekny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edfb640728c34cfab07ea12
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[================........................] 39% (92zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 23
UzależnionyNiebieskipasek: @pc386toHD: Zgadza się - zarobki w Citibanku i Lidlu w entry level były podobno, tylko że po roku osoba taka w Citibanku miała szanse już zarabiać około 7k brutto, a po dwóch jeśli ktoś jest ogarnięty już około 9k brutto może dostawać. A w Lidlu raczej takiego przeskoku nie było. Do tego warto zauważyć że poza benefitami (jak praca z domu, elastyczne godziny pracy) praca w Citibanku w AML