Wpis z mikrobloga

Antyludzkie państwo...

W sobotę kupiłem brykę. Wszystko spoko, muszę jeszcze przerejestrować samochód. Pomyślałem, że piątek będzie dobrą opcją (mam wolne, długi weekend, na spokojnie ogarnę temat). Znając pracowitość urzędasów postanowiłem wykonać szybki telefon, czy aby w ich pracy coś się nie zmieniło i po prostu nie zastanę zamkniętych drzwi...

Jak zwykle miałem ogromny problem, żeby dodzwonić się na Skawinę - klasyk, nie byłem zaskoczony. Gdy wreszcie mi się udało, zmęczone życiem babsko od razu zaczęło mi gadać o jakiś dziwnych procedurach. Ok - słucham i nie wierzę...

Otóż jak macie pecha mieszkać w powiecie Krakowskim, musicie przygotować wszystkie dokumenty, potwierdzenie przelewu na starostwo, i swoje dotychczasowe blachy. Wszystko zapakowane do koperty mamy wrzucić do (uwaga cytuję) - specjalnej urny, gdzie po 48 godzinach urząd zajmie się tą... kopertą i sprawą xD

Cała procedura będzie trwać i tak dłużej (kolejne 2 góra 3 dni), ,,ale na wszelki wypadek lepiej poczekać na telefon" XDDDD

Czyli zostajemy bez samochodu na... #!$%@? tydzień.

Naiwnie pomyślałem, że może tylko filia w Skawinie ma takie #!$%@? wytyczne. Tam zawsze są problemy. Nigdy nie słyszałem ani jednej pozytywnej opinii o tym miejscu, zawsze #!$%@?, nerwy itp. - mniejsza o to. Zadzwoniłem na Węgrzce - i uwaga... to samo xD Specjalna ,,URNA".

Pytam grzecznie, jak Pani sobie wyobraża, że ja mam przez tydzień jeździć bez żadnych tablic, dokumentów? - Ludzie sobie chwalą - usłyszałem.

No i złapał mnie rage. Dowiedziałem się, że mamy światową pandemie i takie środki ostrożności są konieczne. Bardzo miła Pani nie odpowiedziała na moje pytanie, czy ja również mam czekać 48 godzin po otrzymaniu dowodu rejestracyjnego (tymczasowego chyba idk czy od razu normalny dadzą) - jak i również nie chciała powiedzieć w jaki sposób robi zakupy i odbiera pocztę. ¯\_(ツ)_/¯

Dowiedziałem się też, że ,,wszędzie tak jest" - bezczelne kłamstwo.

Nie zrozumcie mnie źle. Kumam, że w tym trudnym okresie trzeba zachowywać szczególną uwagę, środki ostrożności itd. Ale bądźmy rozsądni i konsekwentni. W tym kontekście żadne sklepy, biblioteki, MPK, biletomaty, paczkomaty itd. nie powinny istnieć, a ludzie powinni omijać te miejsca szerokim łukiem.

Kłoci się to też z tym, co możemy przeczytać... o... tutaj:

https://www.gov.pl/web/gov/zarejestruj-pojazd

I w ogóle kłóci się to #!$%@? ze wszystkimi zasadami zdrowego rozsądku...

#krakow #koronawirus #motoryzacja
  • 22
@Thorrand: zrób zgłoszenie nabycia i yolo, debile w sejmie nie potrafią ogarnąć korespondencyjnego trybu rejestracji - wysyłasz wniosek epuapem, plus umowa/faktura pocztą, odsyłają kurierem nowe blachy + tymczasowy DR. Masz miesiąc na dostarczenie starego DR i blach. Po tym zwrocie listem dosyłają nowy DR

"ale nie da się" - nawet w niecyfrowych Niemczech się dało załatwić pocztą, a teraz można przez neta
@Thorrand: @kacperkrakow: ja rejestrowalem auto miesiąc temu ale przez salon więc zrobili mi to w ciągu 1 dnia, miałem czekać do miesiąca na SMS z urzędu że twardy dowód do odbioru, nic nie przyszło to dzwonie a oni że na pewno nie dostanę sms bo trzeba się umawiać. Umówiłem się za 3 tygodnie. Takie są terminy.
@Thorrand: a daj spokój. Ja zmieniałem dowód rejestracyjny i teraz chcę już nowy odebrać. Od paru dni nie mogę się dodzwonić do starostwa w moim rodzinnym mieście. Wykonałem 290 połączeń i nie połączyłem się nadal.
Jutro jadę tam na godzinę otwarcia, jak mnie nie przyjmą, to chyba rozniosę ten budynek. A muszę to jutro załatwić, bo do piątku mam przegląd, a tam nie mogę pojechać bez dowodu...
@Thorrand: no cóż, w moim wk jest dokladnie tak samo, tylko tablice zostawiasz sobie, a jak do Ciebie po 3 dniach dzwonia, to przyjezdzasz na umowioną godzine z tablicami, czekasz pol godzinki i dostajesz nowe tablice i dokumenty. A dowodu rej nie musisz wozic ze sobą juz chyba ze 2 lata. Duzo ludzi ma ksero dowodu i z nim jezdzi
@polzwed: ludzi zawsze jest tyle samo.. a to handlarze załatwiają sprawy a to komuś się na ostatnią chwilę przypomniało a jeszcze lepsze ananasy że długi weekend to sobie robią wolne i załatawiają takie sprawy..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thorrand: @kacperkrakow: @megawatt: @polzweda nie lepiej przez https://www.esp.pwpw.pl/ autoryzujesz epuapem. Wypełniłem wniosek elektroniczny, zeskanowałem wszystkie załączniki, podpiąłem, zapłaciłem i czekałem. Zadzwonili po 2 dniach do mnie żebym podszedł z oryginałami, na miejscu podpisujesz odbierasz tymczasowy dowód, tablice i gotowe.
20 min złożenie wniosku
20 min kolejka plus 5 min odbiór w urzędzie w krk
@Thorrand: Powiat policki. Rejestrowałem auto w zeszłym tygodniu. Postałem trochę w kolejce na zewnątrz (tak z godzinę), do urzędu wpuszczają pojedynczo do okienek. Procedura samej rejestracji całkiem zwyczajna, tyle ze w maseczce. Żadnych bzdur typu urna kwarantannowa.
@Thorrand: słuchaj ja to pracuje w pewnej hurtowni, gdzie zwroty od klienta odbierane z budowy bądz przyjmowane są tylko w piątki, żeby przeleżały do poniedziałku w specjalnej strefie i wtedy zwrot zostaje wprowadzony, bo pan wirus umiera po 48 godzinach :P