Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #remont

Czym wyrównać starą podłogę drewnianą w domu?

Mam 3 pokoje po 20m2 do wyrównania pod panele, generalnie środki podłóg mam w miarę równe i przy ścianach podłogi są delikatnie opadnięte (z 2-3cm względem środka) - nie wiem czy to cecha tamto-letniego budownictwa, no tak jest i tyle. Nie bardzo mam czas na wymianę desek i ew. legarów, nie wiem w jakim są stanie i w sumie chyba na razie nie chcę wiedzieć bo docelowo za kilka lat pójdą tam wylewki.

Myślałem żeby zrobić podkładki po obrzeżach pokojów i położyć na to płyty OSB 11mm bo są w promo w castoramie ;)
  • 5
@zgreddo: Ja tak wyrównałem podłogę listewkami i na to płyta OSB coś koło 16mm. Niestety w niektórych miejscach czuć pod nogą, że podłoga się ugina, więc trzeba się do tego dobrze przyłożyć.
@przemax: No ja chcę z podkładkami punktowymi gdzie będzie trzeba - w miejscach awaryjnych nawiercę otwór, wpsikam pianę montażową pistoletem i powinno być git ;) Ale budowlańcem delikatnie mówiąc nie jestem, nie wiem jaką akcję #!$%@?łby pro to pytam :D
No ja chcę z podkładkami punktowymi gdzie będzie trzeba - w miejscach awaryjnych nawiercę otwór, wpsikam pianę montażową pistoletem i powinno być git


@zgreddo: jak słabo poprzykręcasz to piana może Ci unieść. Ogólnie tak jak napisałeś powinno być git ale nie wiem czy nie szkoda zachodu

jaką akcję #!$%@?łby pro


Nie jestem pro ale bym wylał od razu. Im lepiej zrobisz teraz tym bardziej #!$%@? będzie to zrywać, oraz będziesz miał