Wpis z mikrobloga

Hej, myślę nad zakupem takiej krótkiej wiatróweczki Sig Sauer P226
https://www.militaria.pl/sig_sauer/wiatrowka_sig_sauer_p226_4,5_mm_-_czarna_air-226f-177-12g-16-blk_p65390.xml
Oglądałem ją na żywo w militariach i całkiem przyjemne wrażenie sprawia - może poza plastikowym magazynkiem.
Bardzo podoba mi się sposób ładowania co2 - nie poprzez dokręcanie stopki rękojeści, tylko poprzez zwykłe zamknięcie klapki a dźwignia domyka nabój.
Ktoś używał tej broni, ma jakieś doświadczenia i uwagi?
To by była moja pierwsza krótka wiatrówka, jedną długą już mam i chciałbym postrzelać z czegoś innego.
Strzelanie okazjonalne, przy grillu do tarczy. Ale mimo wszystko fajnie jakby dało się uzyskać jakąś powtarzalność
#wiatrowki
  • 17
@print_r: @wysuszony: Jeżeli miałbym wybierać wiatrówkę na CO2 z blow-backiem to wybrałbym coś na kulki BB. Jest kilka dobrych pistoletów: Sig Sauer X-Five, Swiss Arms 1911, Swiss Arms P92, H&K USP, Glock 17. Ale najlepszy według mnie to CZ 75 SP-01 Shadow.
@wysuszony: @Niekumaty_: blow-back nie jest mi potrzebny do szczęścia. Podobało mi się w sklepie, że jest dobrze wykonany, w większości metalowy. A czy kulki BB to jest to samo co używane w asg? bo jeśli tak wolałbym nie strzelać plastikowymi kulkami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@print_r: Kulki BB to nie jest to samo co w asg. Do repliki p226 możnesz załadować śrut zwykły srut oraz stalowe kulki BB.
A co dorepliki, to fajna do strzelania dla rozrywki. Nie licz na super celność
@Lepki: Ok, a czemu byś wybrał na kulki BB a nie zwykły śrut? porównuję te bronie co podałeś na militaria.pl i w danych technicznych mają mniejszą prędkość początkową i niższą klasę celności niż ten oglądany przeze mnie. Różni je rodzaj śrutu
@print_r: Są lepiej odwzorowane. Mają zintegrowany magazynek, zamek zostaje w tylnym położeniu po oddaniu ostatniego strzału. Z wiatrówkami na CO2 jest tak, że najbardziej prymitywne (najtańsze) modele mają największą energię. Ja w ogóle na to nie zwracam uwagi, nie wpływa to na strzelanie. Liczy się jakość wykonania.
Jeśli chodzi o celność, nie ma znaczenia (mówię tu wiatrówkach wielostrzałowych na CO2) czy pistolet strzela śrutem ołowianym, czy kulką stalową. Ani ten, ani
czemu byś wybrał na kulki BB a nie zwykły śrut?


@print_r: To ja może odpowiem, że gdybym szukał karabinka "full auto", to brałbym pod uwagę tylko okrągłe kulki stalowe BB. Dlaczego? Łatwość i szybkość ładowania. Śrut diabolo musisz ręcznie załadować każdy w specjalny magazynek. Kulki BB po prostu sypiesz przez coś w rodzaju lejka do magazynka. Trwa to 10x krócej i nie ma opcji, że źle załadujesz (np. odwrotnie) i się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rick_Deckard: odkopie temat. Jaka wiatrówkę obecnie polecasz? Mus to blow back, zamek w tylnym położeniu po ostatnim strzale, możliwie jak najlepiej oddająca faktyczną broń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rick_Deckard: no niestety ale jest mi potrzebny do szkolenia techniki. Nadal tańszy niż broń palna, na cz mają od nowego roku nowy cennik, oczywiście w górę ceny poszybowały.