Wpis z mikrobloga

Widzę, że mój głupi wpis wywołał spore poruszenie. Bo jak ja w ogóle śmiałem śmieć pochwalić się czternastoletnim mercedesem. A chodziło tylko o to by się pożalić na to, że mimo tego, że w wieku 20 lat lat udało się mi na niego odłożyć, co pokazuje raczej pozytywne cechy, takie jak zaradność, czy umiejętność oszczędzania, lecz przez mój wzrost dziewczyny i tak będą miały gdzieś te cechy.

Tyłko o to mi chodziło, ale ten wpis pokazał jeszcze parę innych, ciekawych zjawisk:
1. Zdałem sobie sprawę, że udając się do specjalisty ze swoimi problemami, to on może je w gronie znajomych czy rodziny obśmiać, tak jak jedna użytkowniczka pisząca tam komentarze, do której przychodzą ludzie z depresją. Np mówię jej o moim wzroście, a ona potem w gronie znajomych: "Haha, a ostatnio przyszedl do mnie taki kurdupel i zaczął się żalić że go żadna nie chce a ja wtedy sobie wyobraziłam siebie w 10 cm szpilkach obok niego, haha ale polew wewnętrzny z niego miałam"
2. Podłość ludzka nie zna granic, co pokazała kolejna użytkowniczka tam i jej klakiery plusujace te dosrywy. Przeraża mnie jednak logika: "dosrywam gdy widzę przykrość wypisaną na twarzy" AHA, czyli 0 empatii, 0 zrozumienia drugiej osoby, tylko jej dosrywamy, bo jest smutna. I potem takie osoby mają prawo się dziwić, że ktoś ma depresję i jeszcze obsmiewać, że nic z tym nie robią? I takich ludzi mijam na ulicy, a wystarczy tylko przykry wyraz twarzy i taka podła istota zaczęłaby mnie cisnąć jeszcze bardziej.
3. Zarobki na wykopie są ogromne, każdy zarabia 18k na miesiąc i nie jest to dużo, to mało pewnie jeszcze i oczywiście w wieku 20 lat powinienem mieć już swój wybudowany dom, a nie chwalić się jakąś stara poliftowa c klasą. Jak zarabiacie takie pieniądze i macie takie fajne życia to co robicie na wykopie? Przeciez z taką kasą to nie miałbym sumienia marnować czas tutaj.

#przegryw #przemyslenia
  • 32
@wilhelm99: No niestety tak działa świat, terapeuci, lekarze czy nauczycielki dobro swoich pacjentów/podopiecznych mają najczęściej głęboko w d (choć pewnie zdarzają się pojedyncze jednostki które rzeczywiście chcą pomagać), oni tylko przychodzą odwalić pańszczyznę i wziąć wypłatę, i szczerze to absolutnie nie ma się co temu dziwić za bardzo bo dla nich to tylko praca. Jedyne kogo rzeczywiście obchodzi twój los to rodzina (a i to niestety nie zawsze) a nie jacyś
@wilhelm99: No, bo przestań się użalać nad sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jesteś monotematyczny z tym wzrostem, a przez to nudny. Znajdź sobie pasję, dobrą robotę, a potem kupisz sobie miłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i polecam rezygnację z toksycznych aplikacji i portali, które tak kształtują twoje myślenie i wpędzają w kompleksy( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jElitaInternetu: Kiedyś mu napisałem to samo tylko nieco innymi słowami. Jak widać nie podziałało. Nadal woli pytać ludzi jak sobie radzą z niskim wzrostem, a jak ktoś mu dobrze poradzi to olewa i wraca do swojego "męczeństwa".
Sam mam 165 cm wzrostu i nie użalam się nad sobą tak jak OP tylko robię swoje. Jego przegryw siedzi w głowie, a wzrost jest jego najmniejszym problemem w tym momencie.
@wilhelm99: Na cholerę przejmujesz się debilami z wykopu? ( ͡° ͜ʖ ͡°). Gratuluję Ci oszczędności w tym wieku i kupienia autka jak i posiadania prawka.

Wielu wykopków nawet nie ma prawka, a co dopiero auta w tym wieku co Ty.

Rób swoje, rozwijaj się. Nie stawiaj kobiet na piedestale życiowym bo to tylko kobiety. Postaw na rozwój, osiągnij stabilność finansową gdzie nie będziesz musiał oszczędzać przez mocne
@wilhelm99: Rozumiem Twoj ból, ale zaradność bo odłożyłes w wieku 20 lat na starego mercedesa? Nie przesadzaj, dzieciaki większą kasę z komunii dostają, zresztą co to jest kilkanaście tysięcy oszczędności dzisiaj
@wilhelm99: A nawet zapracować to co to za wyczyn? Sam w liceum i na studiach pracowałem dorywczo w weekendy, wakacje, naprawdę to jest żaden wyczyn zapracować na kilkanaście tysięcy oszczędności w wieku 20 lat, normalna sprawa. Wyjechałbys na jakieś zbiory do Niemiec i w 3 miesiące tyle odłożysz, co to za wyczyn?
@wilhelm99: Oczywiście że tak. Przecież nawet jakby szedł do pracy do Lidla albo Biedry od 18stki do 20stki na lajcie tyle odłożysz, pomijam już to że dorabianie wcześniej może Ci dużo dać. To że nie chcą odkładać bo wola przepieprzyć kase to inna sprawa. W twoim wieku 20k to też było dla mnie mega dużo dlatego rozumiem Cię, ale przekonasz się jak będziesz ok 30stki że to to nie jest wyczyn