Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
#matura
Nie rozumiem czemu ludzie tak się srają o jakiś gówno test. Jak ktoś chce iść na jakkolwiek liczące się studia to podstawy napiszę na #!$%@? minimum 70%, a osoby które boją się, że 30 nie wykręca nie wiem po co to piszą bo i tak gówno warty jest ten światek xD było iść do technikum czy zawodówki a nie pchać się na studia od razu, po 1 nie w każdym zawodzie potrzebne jest wykształcenie wyższe, po 2 studia czy inne uprawnienia można zrobić później, po 3 studia w polsce to jakiś nieśmieszny żart, jeśli idzie się tam z myślą zdobycia potrzebnej wiedzy a nie dla zabawy.
  • 19
@SGTIHALIT: #!$%@?. Założę się że nigdy na studiach nie byłeś, albo byłeś, żeby odbębnić swoje i fajrant. Jeśli chcesz spokojnie ze studiów wyniesiesz bardzo dużo, ja na ten przykład na inżynierze dogadałem się z jednym z wykładowców i po godzinach dłubałem sobie w PLC dodatkowo poza zajęciami. Nauczyłem się naprawdę dużo a pracodawca to docenił. Kto chce ten się nauczy, a kto nie chce, nie powinien iść na studia
@ICanTouchTheSky: Oczywiście że są warte, a jak ktoś uważa inaczej to jest bucem który nie ma pojęcia o czym mówi. Ja ogarniałem po godzinach bo dla mnie materiał zawarty w sylabusie nie wyczerpywał mojej ciekawości wiedzy. Zależy oczywiście co i gdzie studiujesz, ale jest różnica pomiędzy kandydatem do pracy który powie, że umie to co miał na studiach, a kimś takim jak ja, który przyjmując się na automatyka zaprezentował stworzony przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ICanTouchTheSky: studia to półśrodek do znalezienia pracy, ja znalazłem w połowie studiów i już nie chciało mi się ich kończyć :) teraz na cv i tak wywalam sekcje edukacja bo się nie mieści, a widząc bogate doświadczenie nikt nie pyta nawet u studia, bo firmy prywatne obchodzi co potrafisz, a nie ile wycisnąłeś na egzaminie z analizy matematycznej
Jak nie masz pracy to studiuj, po prostu :)
@Kolej00rek: Ja w żadnym wypadku nie neguje że są warte, to zależy od punktu widzenia, mój jest trochę inny. Kiedy ja studiowałem to pewnie ponad połowę matariału było przestarzałe, nieadekwatne (przydmioty-wypełniacze) lub prowadzący nie potrafił tego przekazać. Też miałem więcej energii i zacząłęm robić poboczne projekty, na własną rękę, znalazłem też pracę tuż przed rozpoczęciem studiów, wiele się tam nauczyłem (jak pewnie każdy!) ale przecież chyba nie powinienem powiedzieć że to
@SGTIHALIT: Studia to tylko droga ktora mozesz podazac. Tylko, ze dochodzi do absurdow gdzie firma zatrudnia magistra po studiach a odrzuca kogos z licencjatem ale ogromnym doswiadczeniem. Z tym sie osobiscie spotkalem. Nie ma magistra a jest w ofercie - ni hvja, z miejsca odrzucaja. We Francji to standard.
Nie rozumiem czemu ludzie tak się srają o jakiś gówno test. Jak ktoś chce iść na jakkolwiek liczące się studia to podstawy napiszę na #!$%@? minimum 70%, a osoby które boją się, że 30 nie wykręca nie wiem po co to piszą bo i tak gówno warty jest ten światek xD


@SGTIHALIT: ale większość uczniów boi się o za niski wynik na studia a nie o to czy zdadzą czy nie...
@Kolej00rek: takie pytanie,
warto iść w programowanie plc?
jestem na 3 roku automatyki i to najbardziej mnie kręci ale zastanawiam sie czy się to finansowo opłaca i czy trudno jest znaleźć robotę?
@Ra-V-ek: Sory byku, ale pytania typu "czy warto" albo "Czy się opłaca" strasznie mnie bawią. Nie rób tego, czego nie lubisz robić, bo się zajedziesz. Jeśli pytanie miało dotyczyć kasy, to jako automatyk w delegacjach ze znajomością conajmniej Siemensa S5,S7, jakiegoś omrona czy innego badziewia do 10k dobijesz, na więcej nie licz raczej o ile będziesz fachowcem. 5k na utrzymaniu ruchu to standard. Większość automatyków nie robi stricte w PLC. Raczej
@Kolej00rek: znaczy tak, lubię to robić, przez język drabinkowy poszedłem na studia bo mi ktoś w technikum pokazał na zajęciach z elektroniki :D
ale lubię też czytać książki, ale za 1500zł miesięcznie nie zostanę bibliotekarzem :D
ale dzięki, taka odpowiedź mi w miarę wystarcza :D
a mógłbyś mi powiedzieć jak zaczynałeś po studiach?
w sensie pierwsza praca, jak znalazłeś, co w niej robiłeś?
wybacz że zawracam głowę, ale totalnie nie mam
@Ra-V-ek: Ja obecnie siedzę w pierwszej pracy, pracuje na kolei ;) ale kończę 2 stopień studiów i przeglądam oferty pracy. Jak zacząć? Bardzo proste, wchodzisz na jakiś portal z ogłoszeniami o pracę, wpisujesz automatyk i szukasz wymagań, spisujesz wymagania w interesującym Cię dziale (np. programowanie PLC) np. z 10 ogłoszeń. Jak będziesz dobrze umiał 50% wymagań przyszłych pracodawców to generalnie masz robotę raczej zapewnioną. Ogłoszenia wiszą często miesiącami, nawet takie za
@Ra-V-ek: A moja pierwsza praca to automatyk sterowania ruchem kolejowym i jestem w niej do dziś. Co robiłem? Nietzsche usuwanie usterek, konserwacje i przeglądy urządzeń sterowania ruchem. Akurat na kolei mamy fajny przekrój, bo na jednej stacji urządzenia mechaniczne, na drugiej przekaźniki, na trzeciej światełko PLC i dsat plus balisy, przeróżne SSP. Na początku dramat, ale jako automatyk musisz mieć taki łeb, żeby rozumieć zasadę działania wszystkiego i potrafić zrobić naprawdę