Wpis z mikrobloga

Witajcie, Dziś mija 7 dzień kiedy w moich dwóch balonach już przestało bulgotać, a sprawdzenie cukromierzem wskazuje 0. Czy jest sens jeszcze dosypać do balonów po pół kilo cukru? Na początku zanim balony zostały zalane pokazywało, że wyjeidze około 4 - 4.5 procent alkoholu (ale nie wziąłem poprawki, że cukromierz może to zaniżać lekko). Tak czy inaczej czy warto dodać jeszcze ten cukier i fermentować do piątku, a potem zabutelkować?

#cydr #fermentujzwykopem #homemade #cydrdomowy
  • 8
  • Odpowiedz
@HansLanda88: To pół kilo dałem tak przykładowo, ale fakt. Tyle wlasnie chciałem wsypać. Boje się jednak, ze ponowna fermentacja zje smak. Co do obecnego smaku... jest wytrawnie i tam brakuje cukru, ale tego który nie zjedzą drożdże (nazwy zapomniałem). Tak czy inaczej wracając do tematu głównego zapytania. Czy mogę i czy jest sens wsypać po pół kilo żeby popracowało znowu pare dni i dodało jakiś procent ?
  • Odpowiedz
@imdejv1: od zwykłego cukru będzie tylko mocniejsze i pewnie mniej smaczne. Jak chcesz czegoś dosypać, to raczej któryś słodzik (nie orientuję się w nich) albo ewentualnie laktoza (yolo), która mocniej wpłynie na smak, ale efekt może być ciekawy, jeśli zachować umiar. Jakąś opcją są jeszcze inne owoce, ale musiałoby ich być raczej sporo, aby wnieść smak.
  • Odpowiedz
@HansLanda88: Jeśli chodzi o słodkość samego trunku to wiem jak to zrobić, zapomniałem nazwy tego cukru, który nie fermentuje, a można nim dosłodzić temat. Mam pytanie: Czy warto wrzucać po te pół kilo cukru by dalej to zaczęło fermentować przez najbliższe dni czy nie ?
  • Odpowiedz
@HansLanda88: Po prostu boję się, że obecnie wyjdzie mi z 3% bo cukromierz przekłamał trochę, a dopiero później doczytałem że może lekko przekłamywać w jedną stronę.
  • Odpowiedz