Wpis z mikrobloga

Tydzień IV
1. Zapisuj wszystko co jadasz przez 5 dni i zweryfikuj na ile zdrowa i zbilansowana jest Twoja dieta
2. Origami - naucz się składać 3 zwierzęta
3. Upiecz samodzielnie chleb i zrób z nim ulubione kanapki.
4. Wybierz się na nocny bieg lub spacer. Dystans to min. 5 km
5. To zadanie wymyśl samodzielnie, pełna dowolność.

W tym tygodniu skromnie tylko jedno zadanie ale mam trochę zabiegany czas.
Zadanie jakie sobie wymyśliłam wiąże się mocno z zadaniem w pierwszym tygodniu. Jako, że wkręciłam się w balkonowy ogródek to postanowiłam przejść trochę na zero waste.
Zioła przeszły moje oczekiwania i nie jestem w stanie na bieżąco ich używać dlatego postanowiłam zacząć suszyć miętę oraz mrozic pozostałe zioła.
Do tego cały czas szukam pomysłów na nie wyrzucanie resztek i tak z liści rzodkiewki powstało pesto, z "dupki" od pora wyrósł nowy por! ( ͜͡ʖ ͡€)
Zaczęłam też unikać kupowania warzyw i owoców w sklepach i chodzę na lokalny targ raz w tygodniu.
Jak macie jakieś pomysły, piszcie śmiało! :)

#ogrodnictwo
#mirkowyzwanie
CurlyHairGirl - Tydzień IV
1. Zapisuj wszystko co jadasz przez 5 dni i zweryfikuj na ...

źródło: comment_15915299772qpCDn9CADlv0HtR8h4e1A.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • 3
@anonim1133 Ostatnio sporo afer, że w marketach niby polskie a jednak nie ( ͡° ʖ̯ ͡°) oczywiście na targu też nie mam tej pewności ale mam 2-3 sprawdzonych sprzedawców i widać, że to ich :) Poza tym zwykle sporo taniej no i wolę wspierać bezpośrednio niż z marketów
  • Odpowiedz
  • 1
@murarzTynkarzAkrobata muszę wypróbować!

@broker Południowy, ziemia uniwersalna ale patrzyłam czy pH odpowiada roślinom jakie sądziłam. Podlewam jak mają sucha ziemię, w sensie wkładam palec w ziemię i jak na głębokość 1-2 cm jest już sucho to podlewam, średnio co 3 dni :)

@ThomasE zwykła woda z kranu, jak pamiętam to szykuje ją dzień wcześniej żeby odstała
  • Odpowiedz
@CurlyHairGirl: świetnie to wygląda, gratuluję :)
Moja bazylia oraz lubczyk też się rozpędziły i trzeba je mrozić. Pietruszka ozdobna na bieżąco schodzi :)

Z ciekawości: jakie miasto w temacie smogu i pyłów m.in z ulic?
  • Odpowiedz