Wpis z mikrobloga

Tydzień IV
1. Zapisuj wszystko co jadasz przez 5 dni i zweryfikuj na ile zdrowa i zbilansowana jest Twoja dieta
2. Origami - naucz się składać 3 zwierzęta
3. Upiecz samodzielnie chleb i zrób z nim ulubione kanapki.
4. Wybierz się na nocny bieg lub spacer. Dystans to min. 5 km
5. To zadanie wymyśl samodzielnie, pełna dowolność.

W tym tygodniu skromnie tylko jedno zadanie ale mam trochę zabiegany czas.
Zadanie jakie sobie wymyśliłam wiąże się mocno z zadaniem w pierwszym tygodniu. Jako, że wkręciłam się w balkonowy ogródek to postanowiłam przejść trochę na zero waste.
Zioła przeszły moje oczekiwania i nie jestem w stanie na bieżąco ich używać dlatego postanowiłam zacząć suszyć miętę oraz mrozic pozostałe zioła.
Do tego cały czas szukam pomysłów na nie wyrzucanie resztek i tak z liści rzodkiewki powstało pesto, z "dupki" od pora wyrósł nowy por! ( ͜͡ʖ ͡€)
Zaczęłam też unikać kupowania warzyw i owoców w sklepach i chodzę na lokalny targ raz w tygodniu.
Jak macie jakieś pomysły, piszcie śmiało! :)

#ogrodnictwo
#mirkowyzwanie
CurlyHairGirl - Tydzień IV
1. Zapisuj wszystko co jadasz przez 5 dni i zweryfikuj na ...

źródło: comment_15915299772qpCDn9CADlv0HtR8h4e1A.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@CurlyHairGirl: jak to jest, że moje tak ładnie nie rosną? na dobrej ziemi, głębokie skrzynki, w słońcu cały czas, podlewane regularnie, szkodników nie widać... o co chodzi? strona balkonowa mocno słoneczna, może za ostre to słońce? pomidorki i truskawki bez problemów, ale zioła lipa (,)
  • Odpowiedz
@magda_em: To taka dieta w której ilość dostarczanych składników odżywczych bilansuje ich zapotrzebowanie.

Nie, nie jest to błąd, co sugerujesz. Zbilansować znaczy zrównoważyć z bilansie. Zaś bilans oznacza również (poza księgowością) wszelkiego rodzaju podsumowanie/zestawienie.

Mam nadzieję, że pomogłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie sugeruję błędu.


@magda_em: Spodziewałem się, że w domyśle sugerujesz, że powinno być "zbalansowana" zamiast "zbilansowana". W takim razie przepraszam. Za dużo wykopu. ;-)

Co do pytania, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Moja różowa jest z wykształcenia związana z żywnością, więc czasami czyta bardziej specjalistyczne materiały, niż te "dla mas" typu blogi, vlogi, fb itp. Wniosek jest taki, że zalecenia zmieniają się szybciej, niż zrobisz zakupy w sklepie ;-) I to potrafią być ze soba nawzajem sprzeczne.
Żeby to zrobić realnie dobrze, to trzeba się dobrze zorientować
  • Odpowiedz
  • 1
@Blurope to poziomki :) A w sumie to nie wiem, dużo do nich gadałam xD

@Adonix wiesz co, ja jak byłam była sporo czasu spędzałam w dziadka ogródku a teraz jakoś tak wróciłam :) Wkręciłam się jak zasadzilam pierwsze zioła. Głębiej opisane masz to w moim wpisie z 1 tygodnia zadań. Jak bedziedz miał jakieś pytania to pisz!
  • Odpowiedz
@CurlyHairGirl: Ad 1. Niech no tylko przejrzę paragony z Biedry...
Ad 2. Nie po to kupuję zwierzęta na części, aby je #!$%@? składać do kupy.
Ad 3. Chleb już sam piekę.
Ad 4. Noc jest #!$%@? od spania, a nie od #!$%@? marszobiegów!
Ad 5. Wyśpię się jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz