Wpis z mikrobloga

PO PSL:
wzrost PKB w latach 2008-2014 o 24% przy średniej unijnej 0,7% oraz przejście przez kryzys suchą stopą
PiS:
napędzanie wzrostu PKB konsumpcją poprzez gigantyczne transfery socjalne oraz totalne nieprzygotowanie na kryzys, który się zaczyna, ponieważ Polska nie ma żadnych rezerw finansowych

PO PSL:
aktywizacja zawodowa ludzi po 55 roku życia poprzez zwiększenie zatrudnienia z 25% w 2007 roku do 45% w 2015 roku
PiS:
wprowadzenie świadczeń socjalnych, po których nastąpił generalny odpływ ludzi z rynku, a zamiast nich zalanie rynku uchodźcami z Ukrainy

PO PSL:
podwyżki płac nauczycieli w latach 2008-2014 o 44%
PiS:
walka z nauczycielami

PO PSL:
pozycja lidera w EU - pierwszy w historii Polak na stanowisku przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz Przewodniczącego Rady Europejskiej
PiS:
1:27 dla Beaty Szydło, prezydent pacynka

PO PSL:
Polska obok Chin i Urugwaju była krajem, w którym w ciągu 7 lat dokonał się największy skok pod kątem jakości życia
PiS:
rekordowo drogie paliwo przy rekordowo taniej ropie, mnóstwo nowych podatków, inflacja, bardzo słaba waluta, rekordowo niski WIG20

PO PSL:
systematyczny awans w rankingach badających kondycję demokracji
PiS:
systematyczne niszczenie trójpodziału władzy

PO PSL:
w latach 2008-2014 nie występowała tak tępa propaganda w mediach publicznych, jak ma to miejsce w tym momencie
PiS:
upolitycznienie mediów publicznych oraz dotowanie ich rekordowymi kwotami u progu gigantycznego kryzysu

PO PSL:
nikt nie miał zastrzeżeń co do uczciwości i zgodności z zasadami demokracji organizowanych wyborów
PiS:
próba organizacji "plebiscytu Sasina" w jak najszybszym tempie, bo urzędującej pacynce lecą sondaże. Brak odpowiedzialności karnej za bezprawne wydane 70 000 000 zł.

I final boss:
PO PSL:
rząd "rozmontowały" zegarek Nowaka i ośmiorniczki za 200 zł, gdzie miała miejsce prognoza Radka Sikorskiego odnośnie polityki zagranicznej PiSu, która sprawdziła się w 100%
PiS:
nie brak opinii, że minister zdrowia, który 6 tygodni temu był bohaterem narodowym porównywanym do Piłsudskiego może być zamieszany w aferę za ponad 100 000 000 zł, a poza tym - http://100aferpis.pl/

Donald wróć

#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #polityka
źródło: comment_1591526358jbk9kUjfZh2MERKIVhGNBi.jpg
  • 46
@zakowskijan72: sugeruję, że prawicowe media, które tworzą kremlowską propagandę grillowaly temat dostatecznie długo, by słabo wykształceni ludzie łyknęli retorykę.
Zwracam uwagę na fakt miejsca, w którym byliśmy.
Wystarczył zegarek oraz ośmiorniczki, żeby mieć wątpliwości do rządzących. Obecnie jawnie kradną grube miliony i suweren ma to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bangshespregnant: Tak, Donald wróć, wróć i spróbuj jeszcze raz zrobić to co próbowałeś zrobić w przededniu wydarzeń prowadzących do afery hazardowej, jestem pewien że nasi polscy bezpieczniacy będą uradowani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bangshespregnant: Nie uważam się za słabo wykształconego, mam dyplom jednej z najlepszych polskich technicznych uczelni wyższych, głosowałem na PO w 2007 roku i na Donalda w wyborach prezydenckich, w których wygrał Lech Kaczyński.
Po dojściu PO do władzy klapki bardzo szybko opadły mi z oczu. Miał być podatek liniowy 3x15%, nie było. Miało być zniesienie abonamentu telewizyjnego - nie było. "Tymczasowe" podwyższenie VAT do 23% jest do dzisiaj. PO zrobiło skok
@zakowskijan72: nie wierzę w jakąkolwiek skrajność oraz nie wierzę w ideały.
Rząd PO to nie była władza idealna, ale była milion razy lepsza od obecnej.
Polityka wewnętrzna i zagraniczna stała na poziomie o jakim teraz możemy tylko pomarzyć, bo rządzą nami miernoty i nieuki.
Masz rację w kontekście podatku liniowego w kontekście oceny PO.
Jeśli jednak jesteśmy na etapie porównania rządów PiS i PO to wszystkie pozostałe tematy leżą.
Podwyższenie VAT
@zakowskijan72: a no i fakty są takie, że rozwijaliśmy się równie dobrze w dużo trudniejszych czasach.
Byliśmy szanowani na arenie międzynarodowej, złotówka nie była w tak tragicznej kondycji, a polska gospodarka miała mniej problemów, które obecnie sami tworzymy.
Mój główny zarzut do Tuska jest taki, że nie podjął się żadnych radykalnych reform oprócz systemu emerytalnego.
Zabrakło mu wtedy animuszu i na tym cierpimy my wszyscy.
Karnowsy i niezależne nie grillowali tematu Belki i Rostowskiego, bo polski chłopek tego nie rozumie. On widzi wszędzie niemiecką agenturę (o ironio - największy partner gospodarczy) oraz "żydowską masonerię". Tematem przewodnim był zegarek Nowaka i zmanipulowane wypowiedzi Sikorskiego.

@bangshespregnant: Nie wiem co grillowali Karnowscy, wiem na co ja i moi znajomi zwracaliśmy uwagę, i akurat zegarek Nowaka i cenę ośmiorniczek mieliśmy serdecznie w dupie, na co zwróciłem Ci uwagę w swoim
@zakowskijan72: tylko ten post nie jest skierowany dokładnie do @zakowskijan72 oraz jego znajomych.
On jest skierowany do ogółu społeczności mikrobloga, więc nie rozumiem skąd to poruszenie wieloma uproszczeniami.
Zauważ, że w kontekście PiSu też nie poruszyłem tematu np. podwyższonego VATu, czy rekordowej wysokości składki ZUS. Tak samo nic nie mówiłem o skradzionych 15% z OFE.
Poza tym jeśli chcemy dokonać uczciwego podsumowania rządów PO i PSL to potrzeba napisać książkę.
W
@bangshespregnant: wydajesz sie byc rozsadną osoba. Formułujesz myśli logicznie, w oparciu o nadrzedna wartosc posiadania (pieniadza) jako wyznaczniku którym nalezy sie kierować w podejmowaniu decyzji wyborczych. Bo wartość ekonomiczna ma przełożenie na dobrobyt obywateli.
Starasz się być również obiektywny. To słabo wychodzi. Jednoznacznie odczuwalny i pozostawiajacy niesmak jest skret w strone konkretnego ugrupowania.
Jeszcze bardziej odrzuca fakt wypierania niepasujących elementów do układanki którą zbudowałeś w głowie. W tym miejscu nie potrafie
@bangshespregnant: > zacznij przedstawiać

to jest prosba czy forma obrony wlasnego schematu? Nie zamierzam walczyc z twoim schematem opartym o rozwoj gospodarczy jako wytyczną do wyboru władzy. Rozmowy merytoryczne prowadze jedynie grzecznosciowo. Idealistycznie wierząc w swobodną wymiane mysli.
ale wlasciwie moje #!$%@? jest zbedne, wiec przejde do konkretow. Nie ma czegos takiego jak niepodległa wolna polska. Wrecz osmiele sie stwierdzic ze nigdy taka nie istniala. To jest punkt wyjscia. Ktory z
@bangshespregnant: musiałem cie troche sprowokować. To dalej. Polska jest aktualnie oficjalnei niepodlegla. Nalezy do Nato. Tak jak Polska republika ludowa byla niepodlega i nalezala do ukladu warszawskiego. Roznica jest taka, ze teoretycznie teraz jest beneficjentem z budzetu unii europejskiej, a w Prlu musiała spłacać zsrr "reparacje wojenne" za uzyskanie ziem zachodnich. Wtedy jak i teraz wystepowal system zaleznosci polegajacy na uległosci - od zsrr czy unii europejskiej. Juz na bazie tej
@Fang: Zacznę od końca.
Liberum Veto nowego prezydenta to jedyna szansa na uratowanie Niepodległości Polski.
Musisz zapoznać się z instytucjami i organami UE, bo z Twojej wypowiedzi płynie jasny przekaz, że jesteśmy czyimś wasalem za miliardy euro.
To oczywiście wierutna bzdura:
https://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies_pl
https://www.youtube.com/watch?v=ZkAx1ObGikg
https://www.youtube.com/watch?v=nPGVm6OesQk
Polska jako członek Unii Europejskiej ma pełne prawo do stanowienia prawa w niej obowiązującego.
Do tego prawa dostosować muszą się wszystkie kraje członkowskie, również Niemcy.
Idąc Twoją
Moze kompromitacja na arenie miedzynarodowej? Zdaje sie twierdziles ze juz taka zaszla? Nie, nie zaszła. Prob tego typu bylismy swiadkami podczas prezydentury Komorowskiego. Przypomnij sobie rozgrywke polityczna przed 2 WS. Polacy wbrew pozorom rozegrali to praktycznie wzorowo. Ciezko jest sie przyczepić do dyplomacji. Ale co by sie wydarzylo gdyby prezydent, czy minister spraw zagranicznych czy inny - nie wspolpracowal z wladza ustawodawczą i partią rzadzaca? Jednym wybrykiem wskakujac na stol i krzyczacz
@bangshespregnant:

Musisz zapoznać się z instytucjami i organami UE, bo z Twojej wypowiedzi płynie jasny przekaz, że jesteśmy czyimś wasalem za miliardy euro.


Mógłbys prosze wskazać okresy w ktorych Polska nie była wasalem? Okres miedzywojenny przychodzi mi do glowy. Ale do kogo wtedy nalezal bank polski?
@Fang:
Kompromitacji na arenie międzynarodowej mogę bez zająknięcia wymienić kilka.
Jest ich rzecz jasna dużo więcej.
1. https://www.reddit.com/r/europe/comments/gwilnp/ruling_majority_in_polish_sejm_just_proposed_and/
2. Wspomniane w poście 1:27 Beaty Szydło
3. https://strajk.eu/ponowna-kompromitacja-pis-trybunal-sprawiedliwosci-ue-polskie-przepisy-o-sn-niezgodne-z-unijnym-prawem/
4. Skłócenie z najważniejszym partnerem gospodarczym Polski, czyli z Niemcami
5. Popsucie relacji ze wszystkimi pozostałymi sąsiadami
6. Spadek znaczenia Polski w Unii Europejskiej
7. Niewykorzystanie Brexitu jako stymulanta do wzrostu pozycji Polski w strukturach UE

I tak dalej...
A wszystko po to, żeby
źródło: comment_1591536052HfQq7uKFlm9gXfkFtnF5kA.jpg
@Fang: Jeśli uważasz, że po 2004 roku Polska jest czyimś wasalem to rekomenduję wizytę u psychiatry.
I mówię to bez złośliwości i z pełnym szacunkiem do osób cierpiących na przypadłości związane z głową.

Jedyne co mnie niepokoi to mnogość prorosyjskich mediów i "polityków" pokroju Grzegorza Brauna, którzy nas pchają ku wschodowi.
@bangshespregnant: Ja to wiem. I sie zgadzam. Macierewicz ministrem obrony - to był cios tak głeboki w serce, ze profesorowie glosujacy pro PIS sie nie mogli pozbierac. bo zostali oszukani.
Dlaczego prowadzisz caly czas retoryke anty Pisowska? strasznie to razi. Punkty powyzej nie maja w mojej ocenie wiekszego znaczenia. To sa duperele. Nie nie zajmujmy sie pierdołami
@Fang: a co nie jest duperelem?
Skoro wg Ciebie są nim relacje z krajem, który ma największy udział w naszym eksporcie oraz imporcie.
Co nie jest duperelem, skoro jest nim głosowanie jako jedyny kraj w UE przeciwko kandydaturze swojego rodaka na przewodniczącego RE.
Co nie jest duperelem, skoro jest nim robienie szopek propagandowych w postaci ostatniego votum zaufania.

Przecież to wszystko świadczy o tym, że jaśnie miłujący nam rząd to banda
Jeśli uważasz, że po 2004 roku Polska jest czyimś wasalem to rekomenduję wizytę u psychiatry.

I mówię to bez złośliwości i z pełnym szacunkiem do osób cierpiących na przypadłości związane z głową.


@bangshespregnant: zaczynasz po raz kolejny za duzo sobie pozwalac. Zadalem pytanie, nie napisalem tego co tu mi imputujesz. Ale jezeli chcesz to moge powolac sie na zrodla. Tak jak ty trzymasz sie swojego schematu, to ja zaczne robic to
@Fang: uwielbiam bazować na źródłach.
Tym wszakże charakteryzuje się rzeczowe i naukowe podejście do tematu.
Tylko niech Twe źródła będą zgodne z rzeczywistością.

Póki co ja rzucam przykładami, a Ty herezjami.
Nie przekonasz mnie do swojej racji, bo jest ona niekonsekwentna i powstała na bazie urojonych twierdzeń.
Do nich zaliczam wasalizm naszego kraju oraz poglądy względem polityki międzynarodowej.
@bangshespregnant: moze i przyznalbym ci racje ze to kretyni, ale tego nei zrobie, bo nie jestem tego pewny. Glownie przez zauwazalna roznice miedzy PO=uleglosc, a Pis = proba forsowania swojego stanowiska. I to jest fakt. Te twoje relacje w polityce zagranicznej - czerpiesz z mediow. A one wykreują te relacje tak, jak maja je wykreować.
Relacje z krajem ktory mimo schengen narzuca swoje wewnetrzne wytyczne
(pozwolenia o prace kilka lat po
uwielbiam bazować na źródłach.


@bangshespregnant: daleko nie szukajac
https://www.wykop.pl/link/5542213/comment/78057697/#comment-78057697

Co nie jest duperelem, skoro jest nim głosowanie jako jedyny kraj w UE przeciwko kandydaturze swojego rodaka na przewodniczącego RE.


o zobacz, to pierwszy raz? czy mozee tak sie dzieje od kilkuset lat? Mielismy wolna elekcje? Czy tez mam isc do psychiatry? Krolowie elekcyjni nie wasalowali podleglego sobie Panstwa?

Nie przekonasz mnie do swojej racji, bo jest ona niekonsekwentna i powstała
Ty o wasalizacji


To brzmi bardzo ulegle w twoich wpisach, tak jakby relacja matka/dziecko. Nie przesadzajmy. Jednak już sam fakt finansowania partii politycznej (jak Nowoczesna i jej przebranżawiane wczesniejsze i pozniejsze twory) przez zagraniczny kapitał - zrodlo na gov.pl, jednoznacznie wskazuja na FAKT angazowania sie podmiotow zewnetrznych w procesy decyzyjne w RP.
To jest niezaprzeczalne stwierdzenie, bo upublicznione. Na logike - kto finansuje, ten lobbuje. To juz mozna naciagnąć jako 10% reprezentacji
@bangshespregnant: do czego moglem zapomniec sie odniesc:

A wszystko po to, żeby wyjść z Unii i być z powrotem pod wpływem rosyjskim.


Zmiana strefy wpływów wynika z decyzji partii rzadzacej? Na jakich zasadach Ukraina zgodziła się aby oddac krym? Nie slyszalem aby sie zgodzila. Zachod protestowal! Przejmując ukrainskie....no to już sie domyśl jak to sie odbylo.

Jedyne co mnie niepokoi to mnogość prorosyjskich mediów i "polityków" pokroju Grzegorza Brauna, którzy nas
@bangshespregnant: ciekawe stanowisko z tym brakiem bardziej radykalnych ustaw. Do takich należała ustawa o wieku emerytalnym, wiadomo jak to się skończyło - ludzie kierujący się krótkowzrocznym interesem zakrzyczeli i doprowadzili do powrotu pis, który z miejsca tą potrzebną ustawę wywalił do kosza. Czemu więc myślisz, że w momencie tak niskiej świadomości społeczeństwa przyjęłyby się bardziej radykalne ustawy?
@muwieszeptem: tzn. to była jedna z niewielu radykalnych ustaw.
Ja ją rozumiem i akceptuję, bo mam wiedzę ekonomiczną na takim poziomie, że do mnie to po prostu dociera.
Rozumiem też, że statystyczny polak nie kuma tej potrzeby i patrzy na państwo z perspektywy czubka własnego nosa, a nie ogółu społeczeństwa.
Nie uważam jednak, że odbiór kolejnych radykalnych zmian byłby pozytywny, ale nie mam również i tego na myśli.
Chodzi o to,