Wpis z mikrobloga

MotoMirki poczyniłem taki filmik z wymiany kierunkowskazów na LED, może komuś się przyda :)

Niby miał być prosty zabieg, a okazało się, że nie było to do końca takie proste. Może dzięki temu ktoś kiedyś zaoszczędzi trochę czasu i $. Przez rok jeździłem bez kontrolki kierunkowskazów (ta zielona na desce) bo z lampką kierunkowskazy nie działały poprawnie - oczywiście słaby to pomysł, czasami zapominałem wyłączyć kierunka.

Mamy dostępne minimum 3 modele przerywaczy, więc też polecam uważać nim go zakupimy. Mi udało się przerobić 2 pinowy na 3 pinowy. Żarówkę LED do deski rozdzielczej też kupiłem złą, mamy do wyboru T5, T10 - ale też udało się przerobić :)

Oczywiście wszystko z aliexpress :D

Zapraszam też na kanał YT: https://www.youtube.com/c/DawidMartasMotoAdventures (parę dni temu udało się wbić 1k subskrybentów, jest tam trochę materiałów związanych z serwisem motocykli i kilka filmików z wypraw :))

#motocykle #motocykle125 #enduro #xr400
DMMotoAdventures - MotoMirki poczyniłem taki filmik z wymiany kierunkowskazów na LED,...
  • 8
  • Odpowiedz
@DzorDzoneRRo:
Z pl dystrybucji to zdecydowanie Yamaha Led Plus
A z aliexpress przetestowałem kilka różnych typów i finalnie mam założone poniższe - świecą mocno i wyraźnie zarówno w dzień jak i w nocy :)

33,27 zł 21% Off | 2PCS Motorcycle Turn Signals E11 Flowing Water Blinker 12LED Flashing Light Built Relay Bendable Tail Stop Signal for Honda
https://a.aliexpress.com/_d8yuw7c
  • Odpowiedz
@baszmar: zaufałem Ci i zamówiłem, jak ściemniałeś z ich jakością to... trudno, 33 pln przeżyję XD Teraz mam takie jak @‌DMMotoAdventures i faktycznie lipa jest w dzień, szczególnie jak słońce jest z tyłu
  • Odpowiedz
@chicken_strips: Niebiescy juz zaczynaja kojarzyc te kierunki i dowody zabieraja za to gowno. Przy pierwszym moto sam sie nad nimi zastanawialem a potem przeczytalem ze ktos zamontowal, wyjechal za brame i juz jeden padl. Jak co drugi seba na starej r6 ma takie same i tak samo #!$%@? swieca ciezko nie zauwazyc jadac za nim.
  • Odpowiedz
@PancakeV: to ma homologację, więc na jakiej podstawie zabierają dowody?

wyjechal za brame i juz jeden padl

a ja kiedyś kupiłem oryginalne żarówki philips i też mi jedna prawie od razu padła, to o niczym nie świadczy
  • Odpowiedz