Wpis z mikrobloga

via Android
  • 3
@majinareq strefa przemarzania 1 m, koparka zbierała ok 60 cm od najniższego miejsca przy budynku, fundament 35 cm, chudziak 10 cm. Ławy drutowe nabijane w wykopie pod jeden poziom, potem tylko sznurki rozciągnąć i heja. Na koniec po sprawdzeniu niwelatorem góra desek wyszła z dokładnością +/- 5 mm
  • Odpowiedz
@Sylar69 dzięki za odpowiedź. A ławy drutowe Ci geodeta zrobił do poziomu zero czy do poziomu ławy fundamentowej? Też chciałbym zrobić z takim schludnym szalunkiem a słyszałem że część geodetów niechętnie robi osie na głębokości ław fundamentowych.
  • Odpowiedz
@Sylar69: mogłeś od razu lać fundamenty wariacie ;-)
chudziak jest lany w wykop zanim wyszalujesz ławy aby deszcz ci nie uplastycznił gruntu i ewentualnie by położyć izolację pod ławę a w twoim przypadku żadnej z tych funkcji nie spełnia no ale szalunki rzeczywiście pięknie zrobione

super, terez tylko do góry będzie szło ( ͡° ͜ʖ ͡°) w końcu będzie coś widać :)

@JcL: zwłaszcza
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@majinareq ławy drutowe na poziomie ławy fundamentowej, deski nabiłem sam pod niwelator, geodeta tylko wpadł i poznaczył osie.

@darek-jg mogłem, oczywiście, ale z uwagi ze robię to małymi etapami po godzinach to wolałem zrobić chudziaka, w razie gdyby jakaś ulewa zalała spód wykopu. Beton na fundament dopiero w środę, nawet jak teraz coś popada albo się oberwie to sobie wygrzebe po chudziaku elegancko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mayek koszty były porownywalne, mialem tez spory dylemat ale wybralem ławy, będę stawial następny to spróbuję na płycie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz