Wpis z mikrobloga

Witam finansowe świry.
Jako, że kończę studia (RiC UEK wiadomo Krakow) to tak zacząłem w sumie myśleć o tym jak tam dalej prowadzić się w tym korpo. Po roku doświadczenia w AP i GL.
1) No i w sumie jaki dalszy kierunek rozwoju byłby rozwijający?
Chyba jakiś reporting jest rozwijający, ale to taka trochę chyba męka? Jak kolega był to nadgodziny cały czas, no ogólnie masakra mówił, ale może trafił na jakąś słabą firmę. Bo póki co GL wydaje mi się w miarę ok, ale jednak miałbym ambicję na troszkę więcej $$ :P
Jak patrzę na te raporty płacowe to +- by się zgadzało z moim, więc jako taki senior w mniej płacących firmach 7-7,5k brutto a pewnie koło 8 w lepszych? A w reportingu to na jakie zarobki +- można liczyć? Ewentualnie nad jakimi działy wraz ze wzrostem doświadczenia można by myśleć, żeby w perspektywnie założmy posiadania 4-5 lat doświadczenia liczyć na jakieś 10k brutto?
https://www.karierawfinansach.pl/artykul/raporty/ksiegowosc-bpo-ssc-2019-zarobki

2) Drugie pytanie apropo ACCA. Warto jest robić? W sensie czy to faktycznie jest taki gamechanger, że na dwukrotnie większa zarobki można liczyć niż bez niego? I czy jest on aż taki ciężki i długi jak piszą na internecie? Krew pot i łzy? Że koło 4 lat zajmuje zdanie wszystkich egzaminów.
Jak patrzę na te raporty to po 5 latach można 20k brutto brać? Tylko jakie to stanowiska miałyby być? W teorii to pierwsza myśl to jakiś CFO, tylko rekrutacja na takie stanowiska raczej nie jest z ulicy a wewnątrz firmy. Bo tak w Krakowie to w większości BPO i SSC, więc tak w sumie jak patrzyłem na stanowiska to jedyne co mi się rzuciło w oczy to Kontroler Finansowy, ale to tylko widziałem w jednej firmie w Krakowie, bo w reszcie przypadków to kontrolerzy raczej są za granicą, albo po prostu nie ma ofert bo nikt się nie zwalnia. I na takim stanowisku jakie są +- widełki i czy faktycznie bez ACCA nie ma opcji się dostać na takie stanowisko?
https://www.pracuj.pl/praca/junior-financial-controller-accounting-to-reporting-krakow,oferta,1000231192

3) I czy jeżeli u pracodawcy miałbym możliwość sfinansowania ACCA to warto to brać? Póki co jestem zadowolony z obecnego pracodawcy, ale czy to jednak nie będzie miało więcej minusów niż plusów np. w przypadku słabych podwyżek prawdopodobnie brak jakichś dobrych argumentów do negocjacji i ewentualnej zmiany pracy?
#acca #finanse #rachunkowosc #pytanie #ekonomia #certyfikaty #korposwiat #uek
  • 3
@Bartotz:
Mogę mówić tylko o RiC ale polecam. Ciężko nie jest, jedynie matematyka i statystyka matematyczna na magisterce, ale ja nie byłem po matematycznej klasie, więc może dlatego. Z tego co słyszałem to FiR więcej ma jeszcze więcej matematyki.
Mi było łatwo, bo po licencjacie od razu w korpo złapałem etat ale trochę na farta, bo z polecenia znajomego.
Bo do takiego Capgemini co podobno wszystkich co 2 ręcę mają biorą