Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem, zazwyczaj tylko tworzę jakieś części projektu, jednak teraz zaczynamy tworzenie nowego projektu i zostałem wybrany do wybrania (heh) technologii i języka programowania, w którym nowy projekt będzie tworzony.

Nie mogę powiedzieć wiele, jednak, jest komputer (windows/linux), maszyna startując automatycznie włącza ten program, ma ekran dotykowy (coś jak zamawianie w macdonaldzie), łączy się z mysql, ma jakąś bibliotekę do datatransfer po usb.

Moim pomysłem jest Java, która będzie mogła być odpalana na linuxie (niskie koszta licencji) lub windows (w razie czego).
Drugim C#, aplikacja stworzona na .Net Framework z formsami, ograniczenie do windows (wrasta koszt licencji).

Jestem na początku swojej kariery, bardzo proszę o odpowiedzi, które mi pomogą. Dziękuję za każdą odpowiedź. Proszę o pomysły ( tak wiem nikt nie będzie pracować za mnie, jednak liczę na pomoc, nie chcę zawieść )

#programowanie #java #c#
  • 6
@dawidhal10: jak dużo danych ma przewalać ta apka jaki masz sprzęt jakie ma łącze z siecią czy musi z niej korzystać kto pokrywa koszty licencji i czy obchodzi go ten koszt, zbierz więcej wymagań, ustal jakie biblioteki będą Wam potrzebne, z którymi macie doświadczenie a które chcecie poznać, kto będzie tego używał jak będziecie debugować ewentualne błędy jak będziecie dostarczać aktualizacje i kto ma to dalej rozwijać i utrzymywać?

Rzuć monetą
Koszt licencji ważny, oby był jak najmniejszy.
Danych około 5 mb jedna pętla. (co pół godz)
Łącze stałe, tak musi korzystać.
Pozostałe twoje sugestie są aktualnie nie istotne, jeżeli chodzi o rozwijanie i debugowanie.
Potrzebuję tylko sugestii, w jaki sposób można się za to zabrać, nie rozpisania całego tygodnia pracy krok po kroku, sam doczytam, nauczę się.
@dawidhal10 może Java + Angular? Zobacz sobie jhipster. Nie mówię, że koniecznie na nim, ale zdecydowanie jest się na czym wzorować.
Robiłem kiedyś apke właśnie taką typu MacDonald's I korzystałem właśnie z jhipstera.